אירוע בתחום הבטריות ליתיום-יון בהובלת הנספחות בדרום סין

אירוע בתחום הבטריות ליתיום-יון בהובלת הנספחות בדרום סין

בחודש שעבר פורסם ב-The Marker על חברה יפנית שמפתחת מוצר חדש שיחליף את בטריות הליתיום-יון. לא פלא שחברות רבות בתעשייה ובאקדמיה עושות מאמצים רבים למצוא טכנולוגיות חדשניות בתחום. כיום, בטריות מסוג ליתיום-יון נמצאות כמעט בכל מכשיר חשמלי, פלאפונים, שעונים חכמים, מחשבים ניידים ועוד. נמצאים כמובן גם בשוק הצומח של רכבים חשמליים, שלפי התחזיות, בשנת 2030, יהווה כ-60% מכלל הרכבים על כבישי סין.

כיום חברות מייצרות פתרונות מגוונים במטרה לתת מענה לביקוש ההולך וגדל, בעיקר בשיפור אורך חיי הסוללה, הטענה מהירה, שדרוג עמדות ההטענה ועוד. בנוסף, יש ביקוש לפתרונות בתחום הבטיחות, במטרה להפחית את הסיכונים בשימוש בבטריות ליתיום-יון. דוגמאות זכורות לתקלה בבטריות הן אירוע ההידלקות של הבטרייה ב- Samsung Note 7 או דוגמה עדכנית יותר היא ה-Recall של 82,000 רכבים שביצעה חברת יונדאי השנה.

השוק הסיני שמוביל את העולם בייצור של רכבים חשמליים ומוצרים אלקטרוניים המשתמשים בבטריות ליתיום-יון, צמא לפתרונות טכנולוגיים שיסייעו למותגים השונים בכדי לייצר יתרון תחרותי מול המתחרים בסין ובשאר העולם.

בשנת 2021, הנספחות הכלכלית בדרום סין הספיקה להיפגש עם נציגים ממספר חברות רלוונטיות לשוק הבטריות, ביניהן:

  • Oppo – יצרנית הטלפונים החכמים הרביעית בגודלה בעולם נכון לQ1 2021,
  • Guangdong Genius– חברת מוצרי אלקטרוניקה מהמובילות בסין המתמקדת במוצרים לילדים ונוער
  • Honor– עליה כתבתנו בבלוג קודם, חברה שהייתה חברת בת של Huawei שלאחרונה יצאה לדרך עצמאית וכבר מסומנת ככוכב הבא.
  • BYD, GAC-NIO, We.ride, ZTE– חברות מהמובילות בסין בתחום הרכבים החשמליים. כולן השתתפו באירוע של הנספחות בעיר שנז’ן בחודש מרץ האחרון.

נושא אחד בלט מעל כל הנושאים שעלו בשיחות עם החברות הללו, הצורך בפתרונות מתקדמים לתחום הבטריות, הטענה מהירה ובטיחות הבטריות. שיחות אלו יחד עם הרגולציה שנכנסה לתוקף לאחרונה, אשר מחייבת יצרני רכבים חשמליים, לתת התראה של 5 דקות לנהגים טרם הופעת כשל בבטרייה שעשוי להוביל לשריפה, הובילו את צוות הנספחות בגואנג’זו ליזום ולקיים אירוע וירטואלי בשיתוף כלל הנספחויות המסחריות במרחב הסיני, שבו חברות ישראליות עם פתרונות טכנולוגיים יציגו בפני החברות הסיניות את הדבר הבא בתחום הבטריות.

כדי לקדם את האירוע, שבו השתתפו 5 חברות ישראליות, פרסמה הנספחות פוסט במדיה החברתית הסינית. הפוסט הגיע לכמות שיא של צפיות וכך גם הביקוש לאירוע עצמו. לאירוע נרשמו נציגים מ-55 חברות מובילות מכל סין, בתחום המובייל, הרכב ויצרני בטריות כגון: Vivo, Nubia, Oppo, BYD, GAC, Oppo, Huawei, CATL, Didi, Li Auto, DJI, Xpeng  ועוד. דבר נוסף שמצביע על הביקוש לאירוע היה כמות הבקשות לפגישות, שחצו את ה-150. רק בגלל מגבלות ופערי זמן לא היה ניתן לענות על הביקוש הרב ביום האירוע והנספחות סייעה מאז בתיאום פגישות נוספות ועתידה לקיים יום נוסף ייעודי לפגישות.

חברות ישראליות בתחום הבטריות והטענה מהירה מוזמנים לפנות אלינו במטרה לקבל סיוע בהיכרות עם שחקנים מובילים בשוק הסיני. guangzhou@israeltrade.gov.il

 

צור קשר עם:

שירלי קויפמן

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל