פעילויות מים לאורך צפון החוף הסיני – הזמנה

אחד הנושאים הבולטים בתכנית החומש של סין לשנים 2021-2025 הוא נושא איכות הסביבה ואימוץ טכנולוגיות סביבתיות. זהו גם נושא מרכזי לשיתוף פעולה בינלאומי לפי האג’נדה של הסינים. כך למשל, למרות המתיחות המתמשכת עם ארה”ב, נשיא סין שי ג’ינפינג השתתף בוועידת האקלים שיזם נשיא ארה”ב ביידן במקביל לביקור השליח המיוחד של ארה”ב לנושאי אקלים, ג’ון קרי בשנגחאי.

במסגרת זו, תחום עיקרי שמעסיק את הממשל הסיני המרכזי כמו גם המקומי בערים ובפרובינציות, הינו נושא המים. איכות המים הירודה במקורות המים העיקריים והידלדלות מקורות המים עצמם מדאיגים את הסינים, והם דוחפים קדימה אימוץ של טכנולוגיות זרות ופיתוח מקומי של טכנולוגיות להתמודדות עם הסוגיות הללו.

אנו בנספחות המסחרית בבייג’ינג רואים בעניין הסיני הזדמנות עבור חברות ישראליות בתחומי המים והסביבה, ושמים עליו דגש בתכנית העבודה שלנו לשנת 2021.

בתוך כך, ב-11 במאי יזמנו סמינר עסקי בנושא פתרונות מים לערים חכמות בעיר טיינג’ין (Tianjin) שבצפון חופה המזרחי של סין, בו הציגו נציגים סינים של 5 חברות ישראליות את הטכנולוגיות שלהן בפני 25 חברות סיניות ולאחר מכן קיימו נטוורקינג שהוביל לחיבורים עסקיים רבים. אנו כבר יודעים על 22 פגישות המשך שנקבעו בעקבות האירוע.

תמונות מסמינר פתרונות המים לערים חכמות בטיינג’ין

בהמשך לכך, אנו מסתכלים גם דרומה יותר ומתכוונים לקיים סמינר טכנולוגיות מים ישראליות במסגרת כנס המים של עיר החוף צ’יגנדאו (Qingdao), שנחשב לאחד הכנסים המקצועיים והמובילים בתחום בסין כולה וייערך בין ה-5 ל-8 ביולי 2021. לפרטים נוספים ראו קובץ מצורף כאן.

חברות המציעות טכנולוגיות מים שיש להן נציג סיני או שותף בסין שיוכל לייצגן, מוזמנות לפנות אלינו ולהצטרף לכנס, במייל: yair.albin@israeltrade.gov.il

צור קשר עם:

יאיר אלבין

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל