היום שאחרי הקורונה- כלכלת הונג קונג מתאוששת

כלכלת הונג קונג רשמה שיא של 11 שנים וזינקה ב- 7.8% אחוזים ברבעון הראשון של שנת 2021 (ובהשוואה לרבעון המקביל בשנת 2020), והביאה לסיום הירידה הממושכת מאז הרבעון השלישי של 2019.

המרכז הפיננסי העולמי התגבר על הקושי הכפול שנבע מאי שקט חברתי-פוליטי בשנת 2019 ומגיפת הקורונה במהלכה התוצר סבל מהירידה החדה והגדולה ביותר אי פעם של 9.1% אחוזים ברבעון הראשון של 2020.

השיפור המשמעותי “נתמך על ידי” שיפור המצב הסביבתי הכולל וכן על התמיכה המתמשכת הכלכלית של ממשלת הונג קונג. השר לעניינים פיננסיים של הונג קונג ציין כי הצמיחה בתוצר ברבעון הראשון התחזקה ותמשיך לעלות “ככל שהכלכלות הגדולות בעולם החלו להתאושש והחיסונים ימשיכו להתגלגל ברחבי העולם”

בכל סיקורי התקשורת המעודדים צוין כי ההתאוששות הכלכלית הייתה לא אחידה שכן המגבלות הריחוק החברתי הקיימות והגבולות הסגורים של הונג קונג ממשיכים להכביד על פלחים וסקטורים מסוימים, בעיקר אלו הקשורים לפעילות צרכנית ותיירות.

נראה כי ישנן מספר תוכניות של ממשלת הונג קונג האמורות לתת מענה וסיוע כלכלי לעסקים המקומיים במטרה להחיות עוד את הכלכלה המקומית ולתמוך בעסקים קטנים ובינוניים.

מבצע החיסונים בהונג קונג נמצא בעיצומו וכ-40,000 אנשים מתחסנים מדי יום. כולנו תקווה כי מספר המחוסנים בהונג קונג ימשיך לעלות בקצב קבוע כך שהונג קונג תוכל לפתוח אט אט את גבולותיה חזרה.

אנו צופים כי ככל שהמצב סביב נגיף הקורונה נמצא בשליטה, ההתאוששות הכלכלית תמשיך לצבור תאוצה ברבעונים הקרובים.

*****

אנו קוראים לחברות ישראליות המעוניינות לעבוד בשוק המקומי לפנות אלינו למייל hongkong@israeltrade.gov.il

 

צור קשר עם:

יואב חיימי

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל