הכירו את האנגזו – בירת האינטרנט של סין

כפי שציינתי בפוסט הקודם, אזור מזרח סין הוא האזור העשיר ביותר בסין, ואחד האזורים העשירים בעולם. העוצמה הכלכלית הזאת מגיעה ממגה ערים שמייצרות רווח כלכלי רב. בפוסט הזה אשתף אתכם במספר נתונים ומידע כללי על האנזו (Hangzhou)- שידועה בתור ‘בירת האינטרנט של סין’, עיר הבירה של פרובינציית Zhejiang.

העיר שוכנת על גדות אגם טאי (ראו תמונה), ועל הדלתא של נהר היאגנצה, באחד מהמקומות היפים ביותר בסין. היא נמצאת במרחק של כ-180 ק”מ משנגחאי, מרחק של פחות משעה ברכבת המהירה. אוכלוסיית האנזו מונה 10.5 מיליון אנשים, מספר 13 בסין מבחינת כמות תושבים. התמ”ג של העיר עומד על כ-236 מיליארד USD, מספר 6 בסין. למען ההשוואה, אם האנזו לבדה הייתה מדינה היא הייתה מדורגת מספר 49 בעולם מבחינת תמ”ג, בין פורטוגל לרומניה.

האנגזו נחשבת ‘בירת האינטרנט של סין’ לאור ריכוז חברות הטכנולוגיה שנמצאות בה בעיקר בכל הקשור למסחר מקוון. מתוך 500 החברות המובילות בסין, 20 נמצאות בעיר, מתוכן שני שליש הן בבעלות פרטית. החברות מגיעות מתחומים כגון אינטרנט, טכנולוגיה, ייצור מתקדם ועוד. החברה המרכזית היא כמובן, עליבאבא. החברה הוקמה בהאנזו והמטה שלה נמצא בעיר יחד עם חברות בנות רבות הגדולה מביניהן היא Ant Group. אולם, עם הצמיחה של עליבאבא נוצר סביבה אקוסיסטם שלם של חדשנות וטכנולוגיה וחברות רבות בוחרות להקים את הפעילות שלהן בעיר.

חברות מובילות נוספות בעיר הן:

Geely – אחת מחברות הרכב הגדולות בסין ובעולם.

Mogujie – רשת חברתית ופלטפורמה לקניות מקוונות בעיקר של אופנה.

WeDoctor – חברה המספקת פתרונות רפואיים אונליין.

Beibei.com – פלטפורמת מסחר מקוון ללידה ותינוקות.

Nongfu Spirngs – יצרנית המים והמזון הסינית אשר נכנסת לאחרונה לתחומים נוספים.

כאשר מדובר בעיר טכנולוגית עם המון חברות טכנולוגיה, נשאלת השאלה כיצד יש מספיק מהנדסים ומתכנתים על מנת לעמוד בביקושים של חברות הטכנולוגיה? התשובה לכך היא שצעירים רבים עוברים לעיר לאחר הלימודים על מנת לעבוד ולהתפתח בעיר. כמו- כן מכיוון שהעיר נמצאת במרחק של שעה רכבת מערים גדולות נוספות, ובראשן שנגחאי, צעירים רבים גרים בעיר בימי העבודה וחוזרים לעיר המוצא שלהם בסופי שבוע. כך גם בעליבאבא – במטה של החברה בעיר עובדים עשרות אלפי אנשים שחלקם שוכרים דירות ליד המשרדים לימי השבוע. בסופי השבוע אנשים רבים חוזרים הביתה והחברה מספקת להם אוטובוסים שיוצאים למרכזי הערים השונים. מספרים כי בימי שישי בערב תור האוטובוסים שנמצא ליד החברה מגיע ל- 3 ק”מ!

בנוסף, לאור הגודל וכמות האנשים המגיעים כל יום למטה של עליבאבא, נוצרו באזור עומסי תנועה כבדים מאוד. בימים אלו נבנית מנהרה ייעודית לבאים לקמפוס של החברה כמו גם קו מטרו עם תחנת “עליבאבא” שיחובר לתחנת הרכבת המהירה ולשדה התעופה בעיר לשרת את כל עובדי החברה והאורחים שלה.

האנזו תארח בשנת 2022, את משחקי אסיה, אירוע ספורט חשוב מאוד שלספורטאים רבים הוא חלק חשוב מקביעת הקריטריון לאולימפיאדה שתערך בפריז ב-2024. כחלק מזה כל התשתיות בעיר משודרגות – כבישים, מטרו, רכבות, חשמל, מים ועוד.

לסיכום, מדובר בעיר עם המון פעילות כלכלית בעיקר בתחומי טכנולוגיים, דבר אשר מתאים ליתרונות של התעשייה הישראלית.

לפרטים נוספים וההזדמנויות נוספות בהאנזו, שנגחאי ומזרח סין, פנו אלינו ב: Shanghai@israeltrade.gov.il

 

צור קשר עם:

ניב חנן

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל