כמה אתם יודעים על מזרח סין?

הכר את מזרח סין – הקדמה

מזרח סין הוא אזור עצום מבחינה דמוגרפית וכלכלית. כ-300 מיליון איש גרים באזור זה והתמ”ג של הפרובינציות שבו הוא מהגדולים בעולם. כל פרוביציה בנפרד היא כמו מדינה גדולה בעולם, וביחד הן אחת מארבעת המדינות העשירות בעולם.

שנגחאי היא העיר המרכזית של מזרח סין, והיא אחת מ-4 ערים בסין שהן במעמד של פרובינציה. שנגחאי היא העיר העשירה ביותר בסין עם GDP של כ- 540 מיליארד דולר, הגדולה ביותר מבחינה מספר תושבים (כ-25 מיליון תושבים), יש בה את הנמל המרכזי של סין והגדול ביותר בעולם והיא המרכז הפיננסי החשוב ביותר בסין עם בורסה ומטות של חברות רב לאומיות.

הנספחות הכלכלית בשנגחאי אחראית לאתר הזדמנויות עסקיות לחברות ישראליות, לא רק בעיר שנגחאי אלא גם ב-4 הפרובינציות נוספות במזרח סין: Jiangsu, Zhejiang, Anhwei, Jiangxi. אזור שנקרא Ynagtze Deltaעל שם נהר היאנגצה שחוצה אותו.

נהר היאנגצה הוא הנהר הארוך ביותר באסיה – מתחיל בהרי טיבט ונשפך לים סין המזרחי בשנגחאי. הנהר שימש בעבר כאמצעי מרכזי להעברת סחורות לשטחים המערביים של סין וגרם לפיתוח מורחב של האזורים הסובבים אותו, בעיקר בחלק המזרחי שלו.

Source: Wikipedia, Author: SY, https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Yangtze_River_Delta.png.

מתוך ארבעת הפרובינציות שהנספחות הכלכלית אחראית עליהן, אלו הן המשמעותיות ביותר:

  • Jiangsu – הפרובינציה השנייה בעושרה בסין במונחי GDP. עם הפרובינציה הייתה מדינה היא הייתה המדינה מספר 15 בעולם מבחינה כלכלית, מקדימה מדינות כמו מקסיקו ואינדונזיה. עיר הבירה של הפרובינציה היא Nanjing שהיא גם עיר הבירה הקדומה של סין.
  • Zhejiang – הפרובינציה מספר 4 בסין מבחינת עושר במונחי GDP. כלכלתה גדולה מזו של ערב הסעודית, הולנד וטורקיה. עיר הבירה שלה היא Hangzhou, בירת האינטרנט של סין.

ב-2 הפרובינציות הללו בלבד, יש 3 מתוך 10 הערים הכי עשירות בסין ועוד ערים רבות עם מיליוני תושבים ועוצמה כלכלית גדולה.

בסדרת הפוסטים הבאים אציג מספר ערים חשובות במזרח סין וההזדמנויות הטמונות בהן לחברות ישראליות. העיר הראשונה תהיה האנגזו – בירת האינטרנט של סין ובה נמצא המטה של עליבאבא.

Stay tuned!

רוצים לדעת על הזדמנויות עסקיות במזרח סין, צרו איתנו קשר ב-shanghai@israeltrade.gov.il

 

צור קשר עם:

ניב חנן

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל