הספורט הפופולארי ביותר בסין שכנראה לא שמעתם עליו

כל מי שמכיר אותי יודע שאני חובב ספורט מושבע – כדורגל, כדורסל, פוטבול, טניס, ג’ודו ועוד ועוד. עם הגעתי לסין התחלתי לשמוע יותר ויותר על ספורט אחר שלא הייתי מספיק מודע אליו – ספורט אלקטרוני או בקיצור ESport. הכוונה היא למשחקי מחשב וקונסולות המשוחקים באצטדיונים ומשודרים בטלוויזיה ויש לשוק הזה פוטנציאל עצום, במיוחד בשנגחאי.

קצת מספרים – סין היא שוק ה-ESport הגדול ביותר בעולם כאשר ב-2020 גודל השוק הוערך ב-385 מיליון דולר, בעוד שגודל השוק בארה”ב מוערך בכ- 252 מיליון דולר.

 

הממשלה הסינית משקיעה רבות בתחום זה שכן זה חלק ממגמת הדיגיטליזציה החשובה מאוד לצמיחה של המדינה. Esport מעודד חדשנות טכנולוגית שהמסייעת גם בתחומים אחרים, יש לזה קהל רב בסין ובאופן כללי זה עוד מנוע צמיחה חשוב לכלכלה הסינית. מבחינת דעת הקהל מעל 70% מהסינים מחשיבים זאת כספורט לכל דבר ועניין.

עיריית שנגחאי הכריזה על התכנית שלה להפוך לבירת ה- ESport העולמית. לצורך כל העיריה מקדמת מספר פרויקטים בתחום הכוללים אצטדיונים ייעודיים, תשתית טכנולוגית, חממות טכנולוגיות למפתחים ולקבוצות. לכן, לא מפתיע שלפני מספר שבועות הודיעו בעיריית שנגחאי על הקמת אצטדיון בעלות של כ- 900 מיליון דולר ועל שטח של 500,000 מטר רבוע. מדובר בפרויקט הגדול ביותר בעולם בתחום זה.

לא רק עיריית שנגחאי מקדמת את התחום, כך למשל בעיר השכנה האנגזו הוחלט על הקמת קומפלקס בתחום ה- Esport למפתחים וקבוצות מקצועניות. גם חברות הענק הסיניות תורמות את חלקן כאשר Tencent הביע נכונות לתמוך בשאיפות של שנגחאי להפוך לבירת ה-Esport ועליבאבא השקיעה 150 מיליון דולר בהקמה של אולימפיאדת Esport.

 

ומה לגבי השחקנים עצמם? השחקנים הבכירים והגדולים ביותר כגון Sky, Fly ועוד רבים אחרים, הם מובילי דעת קהל, וסלבריטאים בדיוק כמו כוכבי פופ ואופנה. זה חלק מאותה מגמה שבה דעת הקהל הסינית מעריכה מאוד את הספורט הזה ואת אלו המשחקים בו.

שנת 2020 האיצה תהליכים רבים בעולם וביניהם החיבורים הדיגיטליים וכך גם בסין.

תחום ה- Esport ממשיך וימשיך לצמוח גם בשנים הבאות שכן ערוצי המדיה השונים רוצים לשדר את זה ומוכנים לשלם על זה, צעירים רוצים ללמוד את זה, להתמקצע בזה וגם לראות את זה. גם הממשל בסין רוצה לראות המשך פיתוח של התחום. כל אלה יוצרים הזדמנויות רבות לחברות טכנולוגיה ישראליות הרוצות להשתלב בתחום ומביאות עימן טכנולוגיה חדשנית היכולה לשמש את הספורטאים והחברות השונות.

רוצים לממש את ההזדמנות – צרו איתנו קשר ב-shanghai@israeltrade.gov.il

 

 

צור קשר עם:

ניב חנן

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל