שנת השור בפתח וזה הזמן לאחוז את השור בקרניים ולנצל הזדמנויות עסקיות בסין!

השבוע, ביום חמישי, מאות מיליוני סינים יחגגו את תחילתה של שנת השור. תקופה זו בשנה ידועה גם בשם “פסטיבל האביב”. הפסטיבל הוא לא רק החג החשוב ביותר בסין ובמדינות השכנות לה, אלא בעל השפעה על העולם כולו. תאריך הפסטיבל מוכתב על ידי לוח השנה הירחי הסיני ולכן היתכנותו בכל יום בין 21 בינואר ל -20 בפברואר והשנה נקבע ה -11.2 כיום תחילת החג.

גלגל המזלות הסיני מורכב מ-12 חיות ומחולק לפי חמישה אלמנטים, כשכל שנה מיוצגת על ידי חיה אחרת במחזוריות מסוימת. השנה החדשה הנפתחת שבוע הבא באסטרולוגיה הסינית מיוצגת על ידי השור. השור הוא השני בגלגל החיות אחרי העכברוש. השור מקושר לענף המתחבר לאדמה למרות היותו של שור בשנת 2021 מחובר ליסוד מתכת ולכן הוא שור לבן.

השור בתרבות הסינית הינו חיה יקרת ערך ובתרבות הסינית ישנם טקסים רבים שבהם ישנה הערצה וכבוד לשור והוא מהווה את חיית המשק הגדולה ביותר. הוא מניע את החקלאות שהיא הבסיס לתרבות הסינית, כמו כן הוא נרתם לעבודות קשות בבית.

שנת השור מסמלת שנה של הצלחה כלכלית אשר מושגת על ידי מהלכים יזומים ובאמצעות משמעת, עבודה קשה ויציבות.

ראש השנה הסיני נחגג כמעט בכל מדינות העולם. בגלל חוזקה של התעשייה הסינית בתקופה זו של החגים שאורכם כ 15 ימים ובהם התעשייה הסינית מושבתת, הדבר משפיע על המסחר והתעשייה ברמה העולמית. תקופה זו של החגים בדרך כלל מאופיינת בתנועת האנשים הגדולה ביותר בעולם כאשר מיליוני סינים יוצאים לחופשה וגודשים את הרחובות, הרכבות והכבישים.

השנה אווירת החג תהיה מעט שונה בשל מצב מגיפת הקורונה, סין אימצה אמצעים אנטי-מגפתיים נוקשים לריסון התפשטות  COVID-19ולקראת חופשת השנה החדשה המליצו הרשויות הסיניות למהגרי העבודה והתושבים להישאר במקום, התחייבו להבטיח אספקה ​​מספקת של מצרכים יומיומיים וביקשו מפלטפורמות מסחר אלקטרוני וחברות לוגיסטיות להבטיח פעילות תקינה בתקופה זו.

במהלך ימי ראש השנה שגרת החיים במדינה משתנה. חברות הפועלות בסין נדרשות להיערך לימים משמעותיים אלה מבחינה תרבותית ועסקית כאחד. לא מומלץ לתכנן יבוא או יצוא בתקופה הקרובה לראש השנה ובוודאי שלא במהלך החג. בחג עצמו הכל עומד מלכת, ובשבועות שלפניו ואחריו יש האטה משמעותית במכס ובכל תהליכי השילוח וההפצה לכן דאגו מראש להכנת מלאי מספיק.

נספחויות סין שמחות לפתוח את שנת 2021 אשר נפתחת בסין לצד שנת השור (לפי לוח השנה הירחי) ולאחל לכם שנת שור טובה – xīn nián kuài lè) 新年 快乐). אתם מוזמנים לפנות אלינו בכל שאלה או עניין!

שנה טובה ממינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה והתעשייה ומשש הנספחוית הכלכליות-מסחריות בסין

 

חברות ישראליות מוזמנות לפנות אלינו לייעוץ, כאן.

אתם מוזמנים להמשיך ולעקוב בבלוג זה ובדף ה-LinkedIn של הנספחות לעדכונים שוטפים.

 

נכתב על ידי ולדי ירמישין, קצין סחר בנספחות הכלכלית-מסחרית בצ’נגדו.

צור קשר עם:

אב ירמישין

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל