הנספחות הכלכלית (רגולציה) בבייג’ינג מסכמת את 2020

היום מסתיימת שנת 2020 ואין ספק שזו הייתה שנה מאתגרת במיוחד בכל רחבי העולם.

בינואר 2020 התפרצה מגיפת הקורונה בעיר וואהן שבסין ומה שהחל כסיפור מקומי הפך לעולמי תוך חודש. המגיפה הביאה איתה מציאות חדשה, שעוד מוקדם לסכם את השלכותיה ארוכות הטווח אבל את ההשלכות  המיידיות הרגשנו כולנו בשנה החולפת, שכללו, סגרים, בידודים, עבודה מהבית, מרחוק, קיום פגישות ואירועים עסקיים אונליין, מרחק חברתי, האטה כלכלית, סגירת שמים ואי ודאות כללית.

אבל אתגרים כאלה אינם תירוץ בשבילנו ובפוסט הזה אני רוצה לספר לכם שאני, אסתי איילון קובו, הנספחת הכלכלית (רגולציה) בבייג’ינג, והצוות המקצועי שעובד עימי, Ms. Ivy Xia, Ms. Simin Yan  ו-Ms.  Tiantian Miao מסכמות שנה פעילה במיוחד.

מעט אחרי ההתפרצות וההתפשטות ברחבי העולם, התחלנו לקיים שיחות עם חברות ישראליות המייצאות לסין כחלק מצוות קורונה במשרד הכלכלה, במטרה למפות באופן מיידי את הקשיים ומציאת פתרונות.

בהמשך רכזנו מטעם משרד הכלכלה והתעשייה את העבודה עם מרכז השליטה לליקוט ציוד רפואי בו סייענו עם ליקוט תרופות, ציוד מיגון רפואי ומכונות הנשמה בעזרת הנספחים הכלכליים שלנו הפרוסים ברחבי העולם ממדינות נוספות. במסגרת זו, סייענו בפתרון חסמי סחר, רכש, אישורים רגולטוריים והבאת הציוד לישראל.

בתחילת הקיץ החלה חזרה זהירה לשגרה בסין מה שאפשר קיום פגישות עם גורמים שונים, את זה ניצלנו להפגש עם אנשי קשר חדשים, גורמי ממשל חשובים ליצירת תשתית חשובה לבקשות והצרכים שלכם בהמשך.

טיפלנו בעשרות רבות של פניות של חברות ישראליות בנושאי רגולציה ומדיניות סחר, ועשרות פניות של חברות ישראליות שמחפשות קשרים עסקיים פוטנציאליים

קיימנו אירועי קידום יצוא ווירטואליים בתחומי מכשור רפואי, תמרוקים ובריאות דיגיטלית עם מכון היצוא ועם שותפים אחרים, בו לקחו חלק 50 חברות מתחומי הבריאות שנפגשו עם כ-300 חברות סיניות.

השתתפנו באירועים מקומיים בפרובינציות השונות במטרה לקדם את החדשנות הישראלית בשוק המקומי

קיימנו מפגשים וירטואלים בתחומי הרגולציה בהם לקחו חלק מאות משתתפים מחברות ישראליות

קיימנו וובינרים והרצאות על ההזדמנויות בשוק הסיני לתעשייה הישראלית ובמסגרת האקדמיה

יזמנו והובלנו לחתימה על הצהרה משותפת לחיזוק הקשרים בין משרד הבריאות הישראלי ו-NMPA, מינהל התרופות הסיני ושער הכניסה לחברות מכשור רפואי, תרופות ותמרוקים לסין.

רשמנו סיפורי הצלחה של חברות ישראליות בסכום של כ- 150,000,000 דולר

שחררנו סחורות שעוכבו בנמלים, פתרנו חסמי סחר מורכבים, ערכנו מחקרי שוק והנגשנו לכם רגולציות ושינויים מהותיים במדיניות הממשל הסיני וזאת בכדי לסייע לכם ככל הניתן בהבנה והגישה לסביבה העסקית והרגולטורית בסין.

אז שנת 2020 תזכר כשנת הקוביד-19 אך בשנה הזו היקפי הסחר בין ישראל וסין עלו בהשוואה לשנה הקודמת והצלחנו לייצר פעילויות, עניין, לוודא שהסחר ממשיך ולייצר סיפורי הצלחה לחברות ישראליות בסין.

אבל למה להכביר במילים כשאפשר לצפות בשנה שחלפה בתמונות?

ברוכה הבאה 2021!

 ביי ביי 2020..

לרשותכם תמיד,

אסתי, אייבי, סימין וטיאנטיאן

 

 

 

 

 

 

צור קשר עם:

אסתי איילון קובו

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל