הסכם הבנות בין המרכז הרפואי שיבא – תל השומר לבין בית החולים ‘מערב סין’ נחתם השבוע

ביוזמת הקונסוליה הישראלית ונספחות משרד הכלכלה והתעשייה בצ’נגדו חתם המרכז הרפואי שיבא על מזכר הבנות (MOU) רחב היקף עם בית החולים ‘מערב סין’ הממוקם במחוז סיצ’ואן.

טקס החתימה הרשמי התקיים ביום שלישי, 15 בדצמבר, במהלך הועידה הווירטואלית ‘סין-ישראל 2020 – מניעת פנדמיה ושליטה בה’ (9:00 בישראל, שעון סין 15:00).

בית החולים שיבא הוא בית החולים הרב-ממדי הגדול בישראל – המדורג כאחד מעשרת בתי החולים הטובים בעולם על ידי מגזין ניוזוויק וקנה לעצמו שם עולמי בהתמודדות עם מגפת הקורונה. על מנת לסייע להביס את המגיפה העולמית ולהגן על בריאות הציבור, האגודה לקידום ושיתוף ידע רפואי בינלאומי בסצ’ואן (SCIMEA) הזמינה מומחי רפואה ישראלים וסינים מובילים להציג את הניסיון הרפואי היקר שצברו שני הצדדים בהתמודדות עם המגפה ולהילחם כנגדה במשותף.

בתוך כך, הוסכם בין הצדדים – ובתיווך הקונסוליה הישראלית ונספחות משרד הכלכלה והתעשייה בצ’נגדו  – כי ה-MOU בין שיבא לבית החולים ‘מערב סין’ יכלול, בין השאר: שיתוף פעולה בשירותי רפואה, חינוך והכשרה של רופאים, שיתופי פעולה במחקר, ביקורי חילופי סגל, מאמץ מדעי משולב, הכשרה של צוותי תמיכה טכנית, סיעוד ואחרים – הכל במסגרת המאבק למיגור מגיפת הקורונה העולמית.

במהלך הטקס הציגו שלוש חברות טכנולוגיה ישראליות (AnyVision, ViruSight, Itamar Medical) מתחום הבריאות את הטכנולוגיות המתקדמות שלהם במאבק ב-COVID-19. לאחר מכן, התקיים מושב B2B, אשר איפשר לחברות הישראליות והסיניות לקיים דיון פורה ורב פוטנציאל עסקי.  

במהלך הכנס המקוון, פרופ ‘יצחק קרייס, מנכ”ל המרכז הרפואי שיבא, ד”ר גדי סגל, מנהל מחלקת הקורונה הראשונה בישראל, ד”ר אייל צימליך, מנהל החדשנות הראשי של בית החולים ומייסד ARC ופרופ’. אייל לשם, ראש המרכז לרפואה גאוגרפית של שיבא, נשאו נאומים מרכזיים על פתרונות ההיי-טק החדשניים של שיבא, כולל שימוש בטל-רפואה במאבק ב- COVID-19.

רן פלג הקונסול הכללי של ישראל לצ’נגדו: ” ישראל וסין הכריזו על שותפות מקיפה בתחום החדשנות. במסגרת זו, קידום היחסים בתחום הבריאות נמצא בראש סדר היום של הקונסוליה שלנו. אנו מאמינים כי פלטפורמה זו של שיתוף ידע בין מומחים משתי המדינות, כמו גם הברית בין בתי החולים, הם דוגמה טובה לאופן שבו עלינו לשלב כוחות וליצור חיבורי ידע יישומיים בעידן מאתגר זה, בין ישראל ובין סין.”

אב, ירמישין, הנספחת הכלכלית וראש נספחות משרד הכלכלה והתעשייה הישראלי בצ’נגדו: “הנספחות הכלכלית בצ’נגדו מהווה גשר המחבר בין התעשייה הישראלית לשווקים בדרום-מערב סין. זאת, ע”י הנגשת הזדמנויות עסקיות בסין לחברות הישראליות וחיזוק הקשרים העסקיים בין שתי המדינות. לא נחסוך במאמץ לקידום טכנולוגיות רפואיות ישראליות חדשניות ואנו אף קוראים לחברות ישראליות בעלות טכנולוגיות רלוונטיות בתחום הציוד הרפואי ובכל תחום אחר, לפנות אלינו ולהסתייע בכלים המקצועיים שלנו על מנת להרחיב פעילותן בשוק הסיני רב הפוטנציאל.”

יואל הר-אבן, סגן נשיא המרכז הרפואי שיבא לעניינים בינלאומיים: “לעם היהודי ולסין יש היסטוריה ארוכה של כבוד הדדי זה לזה. הסכם הבנות זה עם בית החולים ‘מערב סין’ הוא גם אתגר וגם הזדמנות אדירה לעבוד ביחד ולשתף בידע חיוני, ולא רק בנושא COVID-19, אלא גם על נושאים בריאותיים רבים אחרים המשפיעים על העולם והחברה כולה. הסכם זה גם יאפשר לנו להתקדם ולהציע פתרונות, מחקר משותף והדרכות במגוון רחב של סוגיות רפואיות ובריאותיות בהסתמכות על הטכנולוגיות החדשניות שמשנות את המשחק אשר למרכז הרפואי שיבא יש להציע ושיביאו תקווה ללא גבולות לסין ולמדינות אחרות ברחבי העולם.”

 

רוצים להשתתף באירועים הבאים של הנספחות? חברות ישראליות מוזמנות לפנות אלינו לייעוץ, כאן.

אתם מוזמנים להמשיך ולעקוב בבלוג זה ובדף ה-LinkedIn של הנספחות לעדכונים שוטפים.

 

נכתב על ידי ולדי ירמישין, קצין סחר בנספחות הכלכלית-מסחרית בצ’נגדו.

צור קשר עם:

אב ירמישין

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל