חיזוק שיתוף הפעולה בין משרד הבריאות הישראלי וה- NMPA הסיני

ביוזמת הנספחות הכלכלית של משרד הכלכלה והתעשייה בבייג’ינג: ישראל וה- (NMPA (FDA של סין חתמו על הצהרה משותפת לחיזוק שיתוף הפעולה בין משרד הבריאות הישראלי והגוף הרגולטורי הסיני החשוב

במעמד ההצהרה המשותפת לחיזוק שיתוף הפעולה בין משרד הבריאות הישראלי וה- (NMPA (FDA של סין
במעמד ההצהרה המשותפת לחיזוק שיתוף הפעולה בין משרד הבריאות הישראלי וה- (NMPA (FDA של סין

שוק המוצרים הרפואיים בסין הינו הגדול בעולם, וככזה הוא מהווה שוק יעד משמעותי לחברות מכשור רפואי, תרופות ותמרוקים ישראליות. מה גם שהשוק המקומי צמא למוצרים רפואיים מתקדמים, ולחברות ישראליות בתחום יש בהחלט מה להציע בתחום.

חברות בתחום הבריאות, מקומיות וזרות, מחויבות בתהליך רישום מוצר ב-NMPA .(National Medical Products Administration) NMPA הינו הגוף המקביל ל-FDA האמריקאי וה- CE. הגופים המקבילים בישראל הינם אגפי הרוקחות (תרופות), תמרוקים ואמ”ר (מכשור וציוד רפואי) שבמשרד הבריאות. חברות ישראליות רבות המבקשות לפעול בשוק זה נרתעות ממורכבות הליכי הרישום הרגולטוריים המורכבים.

רישום רגולטורי של מוצרי מדיקל בסין יכול להיות מתסכל בשל המורכבות, אתגרי השפה והזמן הממושך שלוקח לחברה ישראלית לרשום מוצר ב-NMPA הסיני. משך הזמן לרישום מוצר ישראלי עלול להגיע לחמש שנים ובתוך כך – לייצר אובדן פוטנציאל הכנסה משמעותי של מכירות בשוק רווי הפוטנציאל העסקי, בו הביקוש לציוד רפואי מתקדם רק עולה.

בתוך כך, קידמנו יוזמה, שנועדה לתת מענה ראשוני למורכבות והקשיים הרבים עמן מתמודדות חברות ישראליות המבקשות לייצא ציוד רפואי אל השוק הסיני.

השבוע (8.12.20) התקיים טקס חתימה במעמד שגריר ישראל בסין, מר צבי חפץ, שחתם בשם משרד הבריאות הישראלי על הצהרה משותפת לשיתוף פעולה בין NMPA ומשרד הבריאות הישראלי.

הצהרה זו, מהווה סנונית ראשונה בתהליך לחיזוק הקשר בין הגופים ולגיבוש מתווה מיוחד שיאפשר בהמשך הקלות על יצואנים ותעשיינים ישראליים המבקשים למכור את מוצריהם בשוק זה.

חתימה על ההצהרה המשותפת לחיזוק שיתוף הפעולה בין משרד הבריאות הישראלי וה- (NMPA (FDA של סין
חתימה על ההצהרה המשותפת לחיזוק שיתוף הפעולה בין משרד הבריאות הישראלי וה- (NMPA (FDA של סין

ההצהרה הזו היא לא רק אקט של קירוב לבבות בין סין לישראל אלא הזדמנות ליצירת דיאלוג מקצועי ישיר בין הגורמים האמונים על רגולציה על ציוד רפואי בסין ובישראל.

אין ספק שהיכרות מעמיקה יותר בין גורמי הרגולציה, תוכל לסייע בהמשך בהסרה של חסמים, להביא לתקשורת ישירה ואף בהמשך לייצר מתווה לקיצור משמעותי של משך הזמן אותו ממתינות חברות ישראליות עד לאישור מוצריהן בשוק הסיני.

אנו, בנספחת הכלכלית של משרד הכלכלה והתעשייה בבייג’ינג, שמחים להוביל יוזמות שמחזקות את שיתוף הפעולה בין משרד הבריאות הישראלי והגוף המאוד – מאוד חשוב הזה במטרה לסייע לחברות ישראליות בגישתן לשוק הסיני.

אני פונה אליכן, חברות ישראליות שהחלו בתהליכי הרישום, או מתכננות להתחיל בתהליך כזה, אנא צרו איתנו קשר במייל הבא: beijing@israeltrade.gov.il

ורגע לפני, העיפו מבט על המדריך לרישום מוצרי מדיקל בסין שהוכן בנספחות ביוני 2020 .

שלכם,

אסתי איילון קובו,

נספחת כלכלית, ראש המשלחת הכלכלית לסין, שגרירות ישראל בבייג’ינג.

צור קשר עם:

אסתי איילון קובו

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל