הונג קונג וישראל מחזקות את הקשרים הפיננסיים

רשות ניירות ערך בישראל והמקבילה שלה בהונג קונג, ה- SFC (The Securities and Futures Commission) חתמו באחרונה על הסכם לקידום שיתופי פעולה בתחום הפינטק (Memorandum of Understanding (MoU)).

ההסכם קובע את העקרונות לשיתופי פעולה וחילופי מידע, זאת במטרה לקדם את החדשנות בתחום הטכנולוגיות והשירותים הפיננסיים בין הצדדים.

באמצעות ההסכם יקבלו חברות, משני הצדדים, בתחום הפינטק ליווי מקצועי ורגולטורי שיאפשר להן לקדם צמיחה ופיתוח של פעילותן בשווקים בינלאומיים.

****

יו”ר רשות ניירות ערך, ענת גואטה, אמרה כי “ישראל, כאומת הסטארט-אפ, שואפת באופן טבעי לאפשר את התשתית הרגולטורית וליצור סביבה תומכת בפיתוח חדשנות טכנולוגית פיננסית עבור חברות שייסדו והצמיחו כאן את פעילותן. הטמעת החדשנות הפיננסית בשוק ההון היא יעד אסטרטגי עבורנו, מתוך הבנת תרומתה והערך שהיא מייצרת לציבור המשקיעים ולפיתוח שוק ההון. ההסכם עם ה -SFC , מהווה אבן דרך נוספת לשיתוף הפעולה הפורה שלנו. ההסכם צפוי להעניק ליזמים ולחברות בתחום הפינטק צוהר לשוק נוסף באסיה, על ידי הנגשה של הרגולציה וחילופי המידע בין שני הרגולטורים”.

מנכ”ל ה – SFC, מר אשלי אלדר, אמר כי “הסכם זה מדגיש את המשך מאמציה של הרשות לניירות ערך של הונג קונג לחזק את שיתוף הפעולה הרגולטורי עם עמיתיה ולהתעדכן בחדשנות בשירותים פיננסיים. אנו מצפים לעבוד בשיתוף פעולה הדוק עם רשות ניירות ערך הישראלית ולספק לחברות חדשניות המבקשות לפתח את פעילותן מענה רגולטורי, באמצעות ערוצים בינלאומיים חדשים”.​

הציטוטים נלקחו מתוך ההודעה לתקשורת שהוציאו ברשות לניירות ערך.

****

שיתופי פעולה עסקיים סביב טכנולוגיות ישראליות מחזקות את ישראל כאומת חדשנות וללא ספק מקרינות על הנוף הטכנולוגי ועל שילובן של טכנולוגיות ישראליות בחברות ותאגידי ענק גלובליים.

צוות הנספחות הכלכלית בהונג קונג ממשיך לפעול ולסייע לחברות ישראליות במגוון הסקטורים ובסקטור הפינטק בפרט ופועל לחשוף את החברות הישראליות לאפשרויות הרבות הקיימות בשוק ההונג קונגי.

עדכונים נוספים על אירוע ממוקד בתחום הפינטק בהמשך- Stay Tuned!

צור קשר עם:

יואב חיימי

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל