עליתי על מטוס להונג קונג בשיא מגפת הקורונה

בדיוק לפני כחודש ארזתי את חפצי, ממוגן במסכה והרבה אלכוהול לחיטוי, ועליתי על טיסה שלקחה אותי לביתי החדש בארבע השנים הקרובות – הונג קונג.

שמי יואב, ואני הנספח הכלכלי הנכנס בהונג קונג. הרומן שלי עם המזרח הרחוק החל עוד במהלך התואר הראשון, בו נסעתי לחילופי סטודנטים באוניברסיטת סינגפור (NUS). בתקופה שביליתי באזור התאהבתי באסיה הטכנולוגית, היצרנית והמערבית, זו שמקדשת את העשייה והחדשנות עד כדי שאלו הופכים לנדבך המרכזי ביותר בחיי החברה המקומית. העניין הרב שנוצר אצלי במזרח דרבן אותי להמשיך ולחקור את השוק גם לאחר סיום התואר, וכך עשיתי באמצעות כנסים ומשלחות לאזור.

הונג קונג משלבת באופן מופתי ומרתק שילוב בין מזרח ומערב, מודרניזציה מערבית יחד עם תרבות סינית מסורתית. הונג קונג מציעה מערכות תחבורה ובריאות מתקדמות, אינטרנט מהיר כמעט בכל פינה בעיר, ומערכת פיננסית בין המובילות בעולם. עם זאת, הונג קונג של שנת 2020 נמצאת לאחר חודשים ארוכים של מחאות וקרבות פוליטיים מול ממשלת סין. מאבק זה גרם לסוכנויות דירוג האשראי לעדכן את תחזיותיהן כלפי מטה, אך באופן סימבולי לא פגע בתפיסתה של הונג קונג כמרכז מסחרי-חברתי חשוב המאפשר גישה נוחה אל השוק הסיני.

איפה אתם יכולים להשתלב?

בדומה לסין, גם בהונג קונג קיים עניין רב בהשקעות בחברות הזנק ישראליות. הון עצום נמצא בהונג קונג וגופי השקעה רבים, בינהם Horizon Ventures של לי קא-שינג, קרן Mizmaa ורבים נוספים מתעניינים בטכנולוגיות ישראליות וחלקם כבר ביצעו בעבר בשקעות בחברות ישראליות. הפעילות הכלכלית בקונסוליה מתמקדת במספר תחומים עיקריים: השקעות, טכנולוגיות FinTech ,ציוד רפואי וטכנולוגיות IoT. בין סיפורי ההצלחה של פעילות הנספחות הכלכלית, ניתן לציין את כניסתן של חברות ציוד רפואי ישראליות לשוק המקומי, הטעמות של טכנולוגיות בגופים מקומיים והשקעות של משקיעים אסטרטגיים בקרנות הון סיכון ישראליות ובחברות הזנק ישראליות.

בנימה אישית,

העולם עובר תקופה מורכבת, שינויים תעסוקתיים יקרו בתדירות תכופה יותר וככל שהתקופה מורכבת ולא קלה, כך היא יכולה לאפשר לדלתות שהיו סגורות בעבר להידפק על דלתנו כהזדמנויות חדשות.

תפקיד הנספחות הוא לקדם את היחסים הכלכליים בין ישראל להונג קונג זאת על ידי יצירת חיבורים ושיתופי פעולה בין הקהילות העסקיות- תאגידים וחברות גדולות, משקיעים וגופי הממשלה. במסגרת תפקידי אפעל לעודד השקעות בחברות ישראליות, לקדם ייצוא ישראלי להונג קונג ולסין, לקדם הזדמנויות לשיתופי פעולה במחקר ופיתוח (R&D) ואקדם טיפוח מיזמים משותפים בין חברות ישראליות וסיניות.

 

אם אתם מעוניינים לשמוע עוד על הפוטנציאל העסקי בהונג קונג, או אם יש לכם כל שאלה, אנא אל תהססו לפנות אליי או אל הצוות המקצועי שאיתי בנספחות- hongkong@israeltradegov.il.

בתפקיד זה אחליף את אסתי פרץ בורק שעשתה את תפקידה נאמנה בארבע השנים האחרונות וברצוני להודות לה על תרומתה הרבה בפיתוח וקידום היחסים בין המדינות.

 

בהצלחה לכולנו,

יואב.

צור קשר עם:

יואב חיימי

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל