הזדמנויות חדשות בתחום הרפואה הקרדיולוגית בסין שלאחר התפרצות מגפת הקורונה- כתבה 3

לאחרונה פורסמו מחקרים חדשים החוקרים את תופעות והשפעות וירוס “הקורונה” על החולים בו. במחקרים אלו נמצא כי בנוסף לאי ספיקת נשימה קשה, חולים בוירוס הקורונה צפויים לפגיעות משמעותיות בלב שמקשות על הטיפול להחלמה ולעיתים רבות אף מגדילות את הסיכון למוות.

שיקום קרדיולוגי חשוב לחולי מחלת הקורונה כמו גם לחולים קשישים שחוו מצוקה נשימתית, תפקוד ריאות לקוי ומחלות נוספות כמו יתר לחץ דם, סוכרת, מחלות לב כלייתיות ואי ספיקת לב כרונית. זוהי כתבה 3 בסדרת הכתבות של סין לאחר הקורונה.

למחקר ופיתוח תחום השיקום הקרדיולוגי יש היסטוריה של 100 שנים, אך עם זאת, הידע והמחקר בתחום זה נמצא עדיין בתחילתו בסין ומעט מאוד מהרופאים המומחים בתחום הקרדיולוגיה עוסקים בשיקום לב וריאה.

עפ”י הדוח שפורסם בסין בשנת 2017 למעלה מ-290 מיליון חולים סינים הגיעו לטיפול נמרץ עקב מחלות לב, ריאה וכלי דם (270 מיליון יתר לחץ דם, 11 מיליון מחלות לב כלליות, 5 מיליון מחלות לב ריאה, 4.5 מיליון אי ספיקת לב, 2.5 מיליון מחלות לב ראומטיות ו-2 מיליון מחלות לב מולדות). שיקום לבבי הוא חלק חשוב במניעה ועיכוב התפתחות טרשת עורקים.

לרוב, בי”ח בסין לו מחלקה קרדיולוגית מבצע כ-30 אלף ניתוחי לב בכל שנה, עם זאת, פחות מ-1% מכלל המנותחים ממשיכים בשיקום לב למרות שזה יכול להפחית משמעותית אירועים לב וכלי דם חוזרים ולשפר ביעילות את גוף המטופל ואת איכות חייו.

האתגר המרכזי בתחום שיקום הלב הוא שיעור ההפניה הנמוך (כ- 43% ואף פחות במדינות בעלות הכנסה בינונית ומטה). ככל שישקיעו בלמידה, פיתוח ושיווק התחום, הן בדרג המקצועי והן בקרב האזרחים, תתקבע ההכרה בחשיבותו והוא ישתלב כחלק ממערך הטיפול בחולי לב, ריאה וכלי דם באופן טבעי. אתגרים אלו ואחרים נוספים מביאים הזדמנויות עסקיות לחברות ישראליות המתמחות בתחום הרפואה בכלל ובתחום רפואה קרדיולוגית בפרט.

בשל הסיכון הגבוה בהעברת חולי לב וכלי דם ממקום למקום יש למצוא דרכים להבטיח את ניודם והעברתם בצורה בטוחה למוסדות שיקום בקהילה. חברות ישראליות יכולות להקים מרכז לשיקום לב בשיתוף בית חולים מקומי לו מחלקה המתמחה בטיפולי לב וכלי דם, למימוש התהליך המשולב של מחלקת קרדיולוגיה בקהילה (בית חולים- מרכז שיקומי, בבית- שיקום בשלט רחוק).

התפתחות הבינה המלאכותית, טכנולוגיית G5 וטכנולוגיות מידע נוספות מאפשרות את התפתחות תחום שיקום הלב לא רק בבתי החולים אלא גם בקהילה ובבית. לרוב מטופלים המחלימים מטיפול בבעיות לב יחזרו לשלב ההתאוששות לביתם. אם אין מסגרת שבה ניתן לפקח ולאפשר התערבות בזמן רובם יתמודדו עם אתגרים ותופעות הלוואי הנפוצים לאחר ניתוח לב וכלי דם מסובך.

על בסיס מודל השיקום H2H (בית חולים לבית), יוענקו למטופלים שירותי שיקום ופיקוח מתקדמים 24 שעות ביממה. על ידי שילוב אמצעי מעקב, התראה והתערבות ניתן יהיה להפחית ביעילות את סיכוני השיקום “מרחוק” של המטופלים שמביאים גם את ההזדמנויות החדשות לחברות בריאות דיגיטליות בישראל בסין.

חברות וארגונים ישראליים שלהם טכנולוגיות ושיטות ניהול יעילות לטיפול בחולים מרחוק הן בתחום הקרדיולוגיה והן בתחומים נוספים מוזמנים לפנות לנספחות הכלכלית בשנגחאי ונסייע בחיבור לגורמים הרלוונטיים.

shanghai@israeltrade.gov.il

צור קשר עם:

ניב חנן

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל