הזדמנויות עסקיות בתחום התחבורה החכמה במזרח סין

ב-20.04.2020 התקיים לראשונה סמינר בהובלת הוועדה הלאומית לפיתוח ורפורמה. נושא הסמינר ומטרתו הוא לאתר, לייצר ולייבא “תשתית חדשה”. הרעיון וההיקף של “תשתית חדשה” הוגדר רשמית לראשונה בסמינר זה וכולל בעיקר שלושה היבטים: תשתיות מידע, תשתיות אינטגרציה ותשתיות חדשנות.

במסגרת חלוקת המשנה של תכניות התשתית החדשה, תחום הבינה המלאכותית מהווה כמחצית מהתכנית שהרי יישום של טכנולוגיות בינה מלאכותית ורובוטיקה החלו להופיע ולהשפיע באופן עמוק על סגנון החיים, התפיסה וחשיבתם של אנשים.

Elegant businesswoman and industrial exterior design. Mixed media

למרות שההגדרה והשם הרשמי של תכנית התשתית החדשה טרם נקבעה רשמית, המדיניות כבר ננקטה והתקציב כבר אושר. לדוגמא חברת “Enjoyor”, אשר פיתחה את מערכת “HERO” לשליטה וניטור התנועה בכבישים בעזרת טכנולוגיית AI ונתוני דאטה על התנועה העירונית. בעזרת מערכת זו תוכל כל עיר לבנות תכנית פעולה לתחבורה העירונית העתידית. מערכת HERO תסייע לערים השונות בבקרת התנועה, בתזמון והתאמה למצב הקיים בכבישים בכל עת, בריכוז נתונים וסיוע בהם בהערכת עומסים וויסותם באופן קבוע. המערכת עובדת כיום בערים האנגז’ואו (Hangzhou), נאנצ’אנג (Nanchang) וערים נוספות.

הרובע ג’יאניו (Jianye) שבעיר נאנג’ינג הוגדר כאזור “העירוני החדש” של העיר. ככזה הוא מחויב להיבנות ולהתבסס על טכנולוגיות “עיר חכמה” בינלאומית מודרנית. אזור ההיי-טק והפיתוח של נאנג’ינג עושה שימוש מלא בתיאום בין כבישים לרכב, בבינה מלאכותית, בביג דאטה וטכנולוגיות אחרות כדי ליצור ארבעה אופציות ותרחישים בשימוש ב”תחבורה חכמה”: 1. בנסיעות ציבוריות, 2. שירות ציבורי, 3. שירותי חירום והצלת חיים 4. מידע ואמצעי זהירות נגישים ורלוונטיים בכל עת.

מחלקת התחבורה של פרובינציית ג’יאנסו (Jiangsu) הודיעה ב-1 באפריל כי שילוב ויישום טכנולוגיית G5 עם ענף התחבורה בפרובינציה הולכת ומעמיקה וכי ישנה מוכנות לביצוע פרויקטי פיילוט בערים השונות במחוז. הפרויקטים שבוצעו עד עתה התמקדו בעיקרם ביישום טכנולוגיית G5 ברכבים המתבססים על נהיגה אוטונומית.

ערים נוספות באזור שנגחאי והסביבה מחפשות טכנולוגיות ופתרונות ייחודיים ומתקדמים בתחום “ערים חכמות” ו”תחבורה חכמה” לשילובן בתכניות התשתית החדשה שלהם. חברות ישראליות אשר להן טכנולוגיות בשלות ומוכנות לשימוש והצגה מוזמנים לפנות לנספחות הכלכלית בשנגחאי ונשמח לסייע  ולקשר עם הגורמים המתקדמים ומקבלי ההחלטות בתחום.

מייל הנספחות הכלכלית בשנגחאי Shanghai@israeltrade.gov.il

צור קשר עם:

ניב חנן

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל