ני-האו צ’נגדו! 你好成都

בדיוק לפני חודשיים ארזנו משפחתי ואני את חפצינו ועלינו על מטוס גדול שלקח אותנו אל היעד שיהיה ביתנו בארבע השנים הקרובות – צ’נגדו, על מנת שאמלא את תפקיד הנספחת המסחרית לדרום-מערב סין בשליחות משרד הכלכלה והתעשייה.

רוב הישראלים לא ממש שמעו על צ’נגדו ולא ממש יודעים איפה היא ובטוחים שזוהי עיר “קטנה” בסין. בהתחלה, לפני שהגעתי לצ’נגדו, כששאלו אותי לאן אנחנו עוברים, הייתי בעיקר מספרת על פנדות ועל פלפל סצ’ואן.

צ’נגדו היא הרבה מעבר לזה!

צ’נגדו היא בירת מחוז סצ’ואן שבמרכז הרפובליקה העממית של סין, היא העיר החמישית באוכלוסייתה במדינה (כ-16 מיליון תושבים) ומהווה צומת דרכים חשוב. הכלכלה בצ’נגדו אינה מתבססת רק על תעשייה אחת, תעשיות רבות צמחו בה במרוצת השנים, כיאה לעיר גדולה. כבר שנים רבות שצ’נגדו היא אחד הבסיסים החשובים של תעשיית הטכנולוגיה הסינית ואף חברות בינלאומיות רבות פתחו באזור את משרדיהן ומרכזי פיתוח גדולים המעסיקים עשרות אלפי בעלי מקצוע.

צ’נגדו היא רק ההתחלה.

מטרת הנספחות של משרד הכלכלה והתעשייה בדרום-מערב סין הינה לקדם יחסים כלכליים בין ישראל לבין ארבע מחוזות בסין: סיצ’ואן (צ’נגדו), צ’ונגצ’ינג, יונאן וגוויז’ו על ידי בניה ותמיכה בתשתיות ופלטפורמות שונות אשר יובילו לשיתוף פעולה בין ממשלות ועסקים. הפעילות שלנו כוללת קידום סחר, השקעות, מיזמים משותפים ומו”פ חוצה גבולות בין חברות ישראליות וסיניות.

תמונה מהאלבום המשפחתי: משפחת ירמישין בהרכב מלא – אב, ולדי, מיכאל וירדן

הפוטנציאל בדרום-מערב סין הוא עצום!

כשחברות ישראליות בוחנות את הכניסה שלהן לשוק הסיני, הן לרוב מסתכלות לעבר בייג’ינג הבירה או ערי החוף ובראשן שנגחאי. ערים אלה אכן היוו את הקטרים המרכזיים של הצמיחה הכלכלית המהירה שעברה סין בעשורים האחרונים, והיו טמונות בהן הזדמנויות עסקיות גדולות. אבל, ההתפתחות הכלכלית של אזורים אלה הובילה להתעשרותם, העלאת יוקר המחיה והמשכורות בהם, וכן למיצוי חלק ניכר יותר מהפוטנציאל הכלכלי שלהם, שהוביל לירידה בצמיחה ביחס לאזורים אחרים בסין ובראשם אזור דרום-מערב סין אשר הכלכלה בו מגוונת מאוד וטומנת בחובה הזדמנויות רבות עבור חברות ישראליות.

אם אתם מעוניינים לשמוע עוד על הפוטנציאל בדרום-מערב סין, או אם יש לכם שאלות אתם מוזמנים לפנות אליי או אל הצוות המקצועי שאיתי בנספחות.

אנחנו פה בשבילכם.

בברכת שנה אזרחית טובה ומוצלחת מצ’נגדו!

שלכם,

אב ירמישין, ראש המשלחת הכלכלית בדרום-מערב סין

צור קשר עם:

אב ירמישין

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל