המרכז הרפואי המוביל במרכז העולם- הגירסה הסינית

מאז ומעולם נודעה סין ברפואה הסינית המסורתית ששימשה את יושביה דורות רבים. השפעתה המיטבית של זו, הוכרה במערב ובשנים האחרונות אנו עדים לשילובן של שיטות הרפואה הסינית ברפואה המערבית למתן מענה משלים למטופל.

עם זאת, אותה אימפריה שהאירה את יושבי גבולותיה עם סודות הרפואה הסינית בעוד אירופה מדממת במחשכי הבורות של ימי הביניים, נותרה מאחור בעת החדשה. סין, המודרנית, אשר נפתחה למערב רק בשלהי שנות ה-80, לא הצליחה להדביק את הפער בידע, ביכולות ובמכשור הרפואי הנדרש.

כמו בכל העולם המערבי, גם בסין, תוחלת החיים עולה ואוכלוסיית ה”בייבי בום” הופכת להיות שוק אטרקטיבי ביותר במגוון תחומים ובפרט בתחום הרפואי. אם נוסיף לכל אלו, את מדיניות הילד האחד ואת גודל האוכלוסייה הכללית, הרי שסין מזדקנת בקצב מהיר אף יותר מהמערב.  האוכלוסייה המזדקנת גדלה, בעוד האוכלוסייה הצעירה יותר הולכת וקטנה, וישנו צורך הולך וגדל בפתרונות חדשניים, מגוונים ואפקטיביים עבור התמודדות עם הביקוש הרב לטיפולים רפואיים.

כפי שכתבנו רבות בבלוגים הקודמים, הממשלה, שידועה ביכולתה לכוון למטרה מסוימת ולהשיגה, ובמקרה הספציפי הזה להוביל את התחום הרפואי בעולם, קיבלה החלטה, אחת מיני רבות, לפתוח אזור ייעודי לרפואה בינלאומית בפרובינציית היינאן, שבדרום סין. המטרה המרכזית של האזור היא מחד, להביא תיירות מרפא מכל העולם ומאידך להביא חברות בינלאומיות שיתמקמו בהינאן וייסיעו בפיתוח הטכנולוגי של התחום באזור. לצורך כך, היינאן בוכרזה זה מכבר כאיזור סחר חופשי מיוחד, והיא הפרובינציה היחידה בסין שהוכרזה ככזו ברמה של המחוז כולו.

במהלך ביקור יזום של הנספחות באזור הינאן, ובמטרה לבחון כיצד הנספחות יכולה להשתלב בפרויקט הענק בפרובינציה, הממשל המקומי הציג בפניי הנספחות את חברת  Dexin Herun Group. החברה זכתה במכרז לבניית שני מרכזים רפואיים שיקומיים בפרובינציה- האחד בית חולים, והשני מעין בית הבראה. מיד לאחר הפגישה תיאמה הנספחות ביקור של נציגות בכירה של החברה בארץ לצרכי קידום הפרוייקט. היה זה שבוע רווי בפגישות- עם מספר בתי חולים, עשרות פגישות עם חברות ציוד רפואי ושיקומי וביקורי מטה בחברות. מטרת המהלך היא לשלב כמה שיותר טכנולוגיות ישראליות בבתי החולים שעתידים להתחיל להיבנות ב-2020 ולהגיש עבורם בקשות מיוחדות לתנאים מועדפים ובנוסף, להשתמש בניסיון ובקשרים של חברת Dexin Herun Group, כפלטפורמה להפצת המוצרים הישראלים בכל רחבי סין.

הנספחות הכלכלית תמשיך לפעול לקידום ייצוא השירותים והמיכשור בתחום הרפואי גם בשנת 2020

צור קשר עם:

שירלי קויפמן

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל