מחפשים את ההזדמנות הבאה שלכם בתחום החקלאות? בואו לדרום-מערב סין!

הנספחות הכלכלית של משרד הכלכלה בצ’נגדו הפיקה מחקר מפורט אודות סקטור החקלאות בדרום-מערב סין, הכולל: נתונים על השוק החקלאי בכל פרובינציה, מדיניות ותחומי העיסוק המרכזיים של גורמי הממשל השונים, פירוט השחקנים המובילים בכל פרובינציה, אירועים מרכזיים ועוד.

להורדת המחקר המלא על סקטור החקלאות בדרום-מערב סין – לחץ כאן!

סקטור החקלאות, על שלל תחומיו השונים, הינו סקטור המרכז עניין רב מצד הממשלה הסינית וגורמים פרטיים. עובדת היותה של סין למדינה הגדולה בעולם במונחי אוכלוסייה, המאכילה מדי יום למעלה ממיליארד בני אדם, צידדה במקבלי ההחלטות להתוות מדיניות אשר תעודד פיתוח חקלאות מקומית בתמיכה ממשלתית, ובמקביל תעודד ייבוא, הטמעה ופיתוח עצמי של טכנולוגיות חקלאיות מגוונות לתתי התחומים השונים ברחבי המדינה.

דרום-מערב סין הינו אזור אשר נהנה ממגוון רב של תחומי חקלאות מאקלים נוח יחסית לחקלאות קרקע, זמינות גבוהה יחסית של קרקעות לעיבוד ולגידול, ופתיחות מצד הממשלות המקומיות לשילוב טכנולוגיות מתקדמות של חברות בינלאומיות בתחומן. החשיבות בתוצרים מקומיים איכותיים היא לאין ערוך עבור מקבלי ההחלטות בפרובינציות, הן לצריכה בשוק המקומי והן לייצוא. לכן, מנהלת הממשלה את פעילותה בתחום, לרבות יישום תוכנית עבודה, קביעת אסטרטגיה ומתן תמריצים, וכן פיקוח על כל שרשרת הערך של הגידולים השונים, באמצעות הגופים הבאים:

  • משרד החקלאות המחוזי
  • לשכת ניהול המים המקומית.
  • לשכת היערנות ושטחי הגידול המחוזית.
  • המשרד האמון על מיגור העוני במחוז.

גופי הממשלה, יחד עם איגודים מקצועיים וחברות ציבוריות ופרטיות, מממשים הלכה למעשה את תוכנית העבודה של המחוז בתחום החקלאות ומאפשרים לתוצרת המקומית להגיע לשווקים המקומיים לצריכה ואף לייצוא.

אז היכן טמונות ההזדמנויות לחברות ישראליות?

  • במחוז סיצ’ואן, תחומי הדגל הבאים: גידול זרעים, הפקת שמן, גידול צמחי תה וגידול חזירים למאכל, נהנים ממוניטין רב ומתפוקה צומחת משנה לשנה. לצד תחומים צומחים אלו, מעוניינים במחוז בשדרוג המיכון החקלאי, הגדלת התפוקה השנתית, הרחבת פתרונות מבוססי IoT ופתרונות Post-Harvest לחקלאות המקומית.
  • במחוז יונאן, הגידולים החקלאיים גם הם מגוונים וכוללים: צאן ובקר, חזירים, ירקות, צמחי מרפא לתרופות סיניות מסורתיות, תה וקפה, וכן מבחר זנים של פטריות לשימושי מאכל ורפואה. בין היתר, המחוז ידוע כמוביל בתחום הפרחים ועליו כתבנו בעבר כאן, מעוניינים לפתח זנים חדשים של פרחים וכן לשדרג את יכולות ההשקיה ותשתיות החממות.
  • במחוז גוויז’ו, הבולט בזכות גידולי התה, הפלפלים, הפיטאיה והסברס הסיני, מעוניינים לפתח את שטחי הגידול, המטעים והחוות וכן את תשתיות ההשקיה, הדישון ולהרחיב את סך הפתרונות הטכנולוגיים מבוססי IoT לעולם החקלאות.
  • בעיר המחוז צ’ונגצ’ינג, בה מגדלים פירות הדר, צמחי תה, עשבי מרפא לתעשיית התרופות הסיניות, זרעים שונים וכן פירות שאינם עונתיים, מעוניינים דווקא לפתח זנים חדשניים אשר יכולים להתאים לאקלים ולתנאי הגידול המקומיים, לשדרג את המתקנים החקלאיים, להטמיע שימוש בדשנים אורגניים ובפתרונות מתקדמים לתחומי החקלאות השונים.

עיבוד קרקע חקלאית בתת-מחוז Garzi בפרובינציית סיצ’ואן, צילום: אביב דורון

הממשלות המקומיות מקיימות מדי שנה סמינרים ותערוכות בתחומים חקלאיים שונים, אליהם מוזמנים גורמי ממשלה וגורמים חקלאיים מקומיים, ציבוריים ופרטיים. מאז הקמת הנספחות הכלכלית-מסחרית בצ’נגדו בשנת 2017, אנו נמצאים בתהליך למידה מתמשך על תחומי העניין השונים של המחוזות, על הצרכים הייחודיים לכל מחוז ומחוז וכן על התוכניות הממשלתיות לפיתוח מקומי בתחומי החקלאות והמים.

להורדת המחקר המלא על סקטור החקלאות בדרום-מערב סין – לחץ כאן!

מאז הקמתה, קיימה הנספחות אירועים שונים בתחום החקלאות והמים בפרובינציות השונות בדרום-מערב סין כדוגמת סמינרים, רודשואו של חברות ישראליות ופגישות עסקיות, בתמיכה של גורמי ממשלה רלוונטיים מקומיים שחלקם אף נטלו חלק פעיל באירועים, לצד חברות מקומיות בתחומי החקלאות השונים. אירועים אלו מסייעים ליצירת ערך עסקי ממשי עבור חברות החקלאות הישראליות והמקומיות, ומובילים לפיתוח הזדמנויות עסקיות ממשיות באיזור זה.

מעוניינים ללמוד יותר? צרו איתנו קשר כאן לפרטים נוספים.

נכתב על ידי אביב דורון, קצין סחר בנספחות הכלכלית-מסחרית בצ’נגדו.

צור קשר עם:

יאיר אלבין

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל