סיכום תקופה, תחילת תקופה והזמנה לקפה

אחרי כמעט שלוש שנים בצ’נגדו, ולקראת המעבר מהכפר לעיר הגדולה בייג’ינג – כמה מילות סיכום אישיות, וגם – הזמנה להיפגש בארץ.

הרומן שלי עם סין התחיל לפני כעשור, אז הגעתי לכאן לראשונה בטיול של אחרי הצבא. אני עדיין זוכר את הטיסה מקטמנדו לצ’נגדו, שעוברת מעל לנופים עוצרי הנשימה של הרי ההימלאיה, ושהביאה אותי להתחיל את הקשר המיוחד עם סין. צ’נגדו הייתה חוויה נהדרת עבורי בזמנו, ומצאתי את עצמי משוטט ברחבי פרובינציית סיצ’ואן במשך כמעט חודש. כאשר נפתחה האפשרות להגיע לכאן בתפקיד הנספח המסחרי בשליחות משרד הכלכלה והתעשייה, התרגשתי מאוד וקפצתי על ההזדמנות.

וכך, אני ומשפחתי הפכנו את צ’נגדו לביתנו החדש. למדנו להסתגל לאוכל הסיצ’ואני החריף, הכרנו את הפנדות ואת הנופים של דרום-מערב סין, פגשנו המוני סינים חביבים ביותר, וגם צעקנו על סינים פחות חביבים שחשבו שזה לגיטימי להרים את הילדים שלנו בשביל תמונה ללא רשותנו. מעבר לכך, השתלבנו בקהילה הישראלית המיוחדת בעיר, שלה שני מרכזי תרבות וחברה עיקריים: בית חב”ד בראשות דובי ושרה’לה המקסימים, ומועדון הג’לי-פיש – המקור לסצנת חיי הלילה והמסעדנות הישראלית המפותחת בעיר.

מעל לכל, זכינו להפוך לחלק מהקונסוליה הישראלית, שאנשיה קיבלנו אותנו בחום ואהבה ודאגו לנו בפן האישי, החברתי והמקצועי, כך שמיד עם הגעתנו הרגשנו חלק מהמשפחה. בפן האישי לא ארעיף במחמאות על הבמה הזו, אך בפן המקצועי ארשה לעצמי, שכן מדובר בבלוג מקצועי ובאנשים עם איכויות באמת נדירות. על כל גלגוליהם, אנשי הקונסוליה הישראליים והסינים נתנו את כל כולם לשליחות שלשמה הגיעו עד כאן – לחיזוק הקשר בין ישראל לדרום-מערב סין. אני לא חושב שיש דבר יותר נותן השראה מלהיות חלק ממקום אליו כולם מגיעים עם ברק בעיניים, עם התרגשות בנוגע לעבודתם ועם רצון לעשייה ולהגעה להישגים. תודה!

אנשים נהדרים בקונסוליה

לקח מספר חודשים לסיים את תשתית בניית הנספחות, החל מנושאי ריהוט ומחשוב ועד לגיוס עובדים, אבל לאחר שסיימתי עם השלב הזה וגיבשתי את הצוות: יוטון, קאתי, אביב וג’יה – לא היה ניתן לעצור אותם! כל משימה – קטנה ומשעממת כגדולה ומלאת משמעות – הם ביצעו במקצועיות, ביצירתיות, ביעילות ועם חיוך על פניהם. בתקופה של שנתיים וקצת הספקנו להיות מעורבים בארגון עשרות משלחות לישראל עם נציגים של מעל ל-300 חברות וגופי ממשל מדרום-מערב סין, הובלנו משלחות עם נציגים של מעל ל-100 חברות ישראליות לדרום-מערב סין וסייענו לעשרות חברות נוספות שהגיעו עצמאית בתיאומי פגישות באזור. בעקבות כל זאת, סייענו למימוש 16 פרויקטים ועסקאות בשווי מוערך של כ-10 מיליון דולר, ואנו במעקב אחר 180 קשרים עסקיים נוספים שסייענו לייצר ועודם בשלבים שונים של הבשלה.

צוות הנספחות בפעולה. מימין לשמאל: ג’יה, קאתי, יאיר, אביב ויוטון

כעת אני ממשיך הלאה ומשאיר את נספחות צ’נגדו להובלתה המסורה של אב ירמישין, שתגיע לכאן בקרוב. באוגוסט אחליף את אופיר גור בנספחות המסחרית בבייג’ינג. אני נכנס לנעליים גדולות מאוד, ואשתדל לעשות את העבודה בצורה הטובה ביותר.

ומה עם הקפה? בתאריך ה-18 ביולי, מנהל סחר חוץ יקיים כנס בנושא: פותחים עבורך דלתות ליצוא הבינלאומי, בבניין הבורסה לניירות ערך בתל-אביב. אתם מוזמנים להגיע, לפגוש שם אותי ואת אב ירמישין ולדבר על צ’נגדו, על בייג’ינג, על סין ועל בכלל. לפרטים נוספים ולהרשמה לחצו כאן.

צור קשר עם:

יאיר אלבין

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל