בלוקצ’יין- המהפכה הטכנולוגית הבאה?!

טכנולוגיית הבלוקצ’יין שנכנסה לחיינו בסערה לפני כעשור ונזרקת לאוויר בשיחות, מפגשים וכנסים רבים נחשבת עדיין לתחום חדש ומתפתח. הבלוקצ’יין היא טכנולוגיה המאפשרת פעילות עסקית מאובטחת באינטרנט ואימות של טרנזקציות עסקיות בין צדדים שונים ללא צורך בישות ניהול מרכזית. בכך היא יוצרת קהילה של אנשים ועסקים, הפועלים יחד, ומרוויחים משיתוף הפעולה, הן בזמן והן ברווח. גופים פיננסיים וממשלות נערכים להפיכת הטכנולוגיה הזו לבסיסה של מערכת התשלומים העתידית. יש שאומרים כי הטכנולוגיה החדשה אף עומדת לשנות את העולם בו אנו חיים, שכן באמצעותה ניתן יהיה להסיר מחסומים ביורוקרטיים וניהוליים, לוותר על מתווכים בעסקאות שונות, ליצור שווקים חדשים, להגביר את הפרטיות ולחבר בצורה ישירה בין מדינות, עסקים ואנשים.

השימוש הידוע ביותר בטכנולוגיית הבלוקצ’יין הוא במטבע הדיגיטלי המבוזר, כשהראשון והמוכר הוא הביטקוין. מאז עבר תחום המטבעות הדיגיטליים עליות ומורדות קיצוניות וכעת עתידו לוטה בערפל כאשר לא ידוע האם ייהפך לרשמי ומקובל על ידי גופים פיננסיים גדולים ומוכרים וכן על ידי מדינות ומה תהיה הרגולציה סביב השימוש בו.

עם זאת, טכנולוגיית הבלוקצ’יין כאן כדי להשאר ומומחים צופים שימושים משמעותיים בבלוקצ’יין בשנים הקרובות בתחום הפיננסי ובתחומים אחרים, כגון יצירת חוזים, שמירה על זכויות יוצרים, העברת רשומות רפואיות ועוד.

הונג קונג היא מרכז פיננסי בינלאומי, בה הרגולציה נחשבת מקלה ו”פרו-עסקים” ובכך מהווה מוקד משיכה לבעלי הון ועסקים מסין, אסיה ורחבי העולם. תפקידה בניהול הון בסדרי גודל עולמיים והיותה בית למטות הגופים הפיננסיים הגדולים בעולם, עשויים למצב אותה כשחקן חשוב בזירת הבלוקצ’יין.

ואכן נראה כי בשנה הקרובה התחום יהיה מרכזי בשיח בהונג קונג.

במהלך הרבעון הראשון יתקיימו בעיר שני אירועים מרכזיים בנושא בלוקצ’יין.

  • ב-28 בפברואר יתקיים אירוע בלוקצ’יין גדול בהונג קונג המאורגן על ידי כל השחקנים המובילים. כ-200 גופים מובילים בתעשייה, מקבלי החלטות, משקיעים וחברות מתוכננים לקחת חלק באירוע הכולל כנס מרכזי ותערוכה.
  • בתחילת מרץ יתקיים לראשונה שבוע שלום המוקדש לתחום הבלוקצ’יין. האירוע, בארגון NexChange, הנחשבת לחברה מוכרת וידועה באזור, מתוכנן למשוך אליו קהל רב של כ-3000 משתתפים. החל מאנשי עסקים, סטארט-אפים, רגולטורים ועד לחברות ענק בינלאומיות ומשקיעים רבים. כל אלו יתאספו במקום אחד, לדון בנושאים השונים, בהתפתחויות האחרונות ובתובנות הגלובליות סביב תחום הבלוקצ’יין.

חברות בלוקצ’יין ישראליות, בשלות ומובילות בתחום, המעוניינות לקחת חלק באירועים, אנא פנו אלינו לקבלת פרטים נוספים במייל: Lital.zagurski@israeltrade.gov.il

צור קשר עם:

אסתר פרץ בורק

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל