כשחדשנות טכנולוגית מביאה עמה הזדמנויות סייבר

האם הזמנתם טיסה אונליין דרך המחשב או הפלאפון לאחרונה? האם רכשתם מוצרים שונים אונליין בחודשים האחרונים? בכל פעולה כזו שביצעתם, נדרשתם למלא את פרטיכם האישיים, משם מלא ועד לפרטי כרטיס אשראי ומספר ת.ז או דרכון.

אין ספק כי הקידמה הטכנולוגית, התפתחות המחשוב, התקשורת ותפוצתן הגלובלית כמו גם התלות ההולכת וגוברת בטכנולוגיות מידע שונות, גורמות לכולנו, אנשים פרטיים, חברות וגופי ממשל כאחד להיות חשופים יותר ויותר לפגיעה ולמתקפות סייבר.

לא מפתיעה אם כך הידיעה כי רק בשנה האחרונה שלוש חברות תעופה נפגעו מפריצות למידע אישי של לקוחותיהן. חברת קתאי פסיפיק (Cathay Pacific) מהונג קונג, פרסמה לאחרונה כי במסגרת פריצה באבטחה שבוצעה על ידי חבורת האקרים, הודלפו פרטי מידע שונים של יותר מ-9.4 מיליון לקוחות!!! נראה כי מדובר בפריצת הדאטה החמורה ביותר בעולם התעופה עד היום (יותר מגודל אוכלוסיית מדינת ישראל) ובמסגרתה נחשף מידע אישי הכולל כתובות, מיילים, מספרי טלפון, מספרי כרטיס אשראי, היסטוריית טיסות, מספרי דרכון ועוד.

מתקפות הסייבר ההולכות ומשתכללות, מביאות עמן את הצורך בהטמעת טכנולוגית חדשניות אשר יביאו להגברת האבטחה ושמירה על פרטיות המידע.

המאמצים באיתור פתרונות אבטחת סייבר ניכרים בהונג קונג. הן ברמת השיח והמשאבים המוקדשים לנושא והן בהיקף הפעילות בקרב גורמי הממשל השונים, השירותים הציבוריים וחברות פרטיות. זאת ועוד, מתוך כתבות שהתפרסמו לאחרונה נראה כי חברות התעופה הגדולות, פועלות להגדיל את היקף פעילותן ואת ההוצאות השונות על טכנולוגיות של אבטחת סייבר בעקבות המתקפות שעברו.

הניסיון רב השנים והחדשנות הטכנולוגית בישראל מאפשרים לתעשיית הסייבר הישראלית לענות לצרכים בינלאומיים של גופי ממשל, חברות, ארגונים וגופים פרטיים, ולמנוע מהם ליפול קורבן למתקפה או לבלום במהירות האפשרית מתקפות קיימות תוך מזעור הנזקים.

****

כמדי שנה, פועלת הנספחות בהונג קונג לקדם את פתרונות הסייבר הישראליים אל מול השוק המקומי, מסייעת פרטנית לחברות הפונות אלינו לעזרה וכן יוזמת סמינר עסקי עם משלחת חברות מישראל.

חברות סייבר המעוניינות לבחון הזדמנויות עסקיות מול הגורמים השונים בהונג קונג, מוזמנות לפנות אלינו.

כתובת המייל לפניות: Hongkong@israeltrade.gov.il

צור קשר עם:

אסתר פרץ בורק

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל