WeChat מאפשרת פתיחת חשבונות רשמיים לחברות שמקורן מחוץ לסין!

WeChat הינה אפליקציית מסרים לטלפונים חכמים אשר הושקה בשנת 2011 ובבעלותה של חברת Tencent הסינית. בשנת 2014 האפליקציה עקפה את אפליקציית המסרים Whatsapp במונחים של משתמשים פעילים ובכך הפכה להיות הגדולה בעולם בתחומה. מלבד היותה אפליקציית מסרים, WeChat מציעה מגוון רחב ביותר של פונקציות וכיום היא מוגדרת, בין היתר ע”י מגזין פורבס, כאחת האפליקציות העצמאיות החזקות ביותר בעולם עם למעלה ממיליארד(!) משתמשים פעילים מדי חודש. היא ידועה בתור “אפליקציית העל בסין”, ובין יתר הפונקציות היא כוללת:

 • מסרים – WeChat, בדומה ל-Whatsapp, מאפשרת תקשורת בין המשתמשים הכוללת העברת מסרי טקסט, קול, שיחות קוליות ושיחות וידאו, שליחת תמונות, סרטונים, קבצים, אנשי קשר ועוד
 • WeChat Pay – ארנק אלקטרוני באמצעותו ניתן לשלם לבתי עסק ולהעביר כסף בין משתמשים
 • WeChat Moments – מעין רשת חברתית המאפשרת שיתוף תמונות ופוסטים בין החברים
 • שירותים עירוניים – מאפשרים הזמנת תורים לרופאים, תשלום חשבונות תקופתיים, קניית כרטיסים לתחבורה ציבורית ועוד
 • פונקציות נוספות כגון זיהוי שירים בזמן אמת (דומה לאפליקציית “Shazam”), היכרות עם משתמשים רנדומליים ועוד

אחד הפיצ’רים העסקיים המרכזיים שמציעה האפליקציה הוא ה-Official Accounts, החשבון הרשמי. בסוף 2014 מספר החשבונות הרשמיים באפליקציה עמד על יותר מ-8 מיליון. משתמשי WeChat נרשמים כ”מנויים” (או “עוקבים”) לחשבונות רשמיים לפי בחירתם. באפשרותו של החשבון הרשמי לשלוח התראות בדחיפה (push notifications) אל המשתמש, לתקשר עמו וגם לספק לו שירותים. ישנם 4 סוגים של חשבונות רשמיים:

 • Subscription accounts: הצורה הבסיסית של החשבון הרשמי. מאפשרת יצירה של התראות ועדכון תוכן, אינה תומכת בשימוש ב-WeChat pay בתוך האפליקציה.
 • Service accounts: חשבון רשמי המאפשר בשימוש במגוון רחב יותר של ממשקי תכנות (APIs). המנויים לחשבון זה יראו את ההתראות של החשבון בעמוד הראשי של האפליקציה, יחד עם יתר ההודעות המצויות בה. בנוסף, חשבון זה מאפשר שימוש ב- WeChat pay.
 • Mini Program: “מיני אפליקציות” המוחזקות בידי צד שלישי ומתופעלת על ידו, אך מופעלות בתוך אפליקציית ה- WeChat. WeChat מספקת פלטפורמה לתכנות אפליקציות אלה אשר גם היא נמצאת בתוך ה- WeChat. בין המיני-אפליקציות ניתן למצוא משחקים, אפליקציות משלוחים (למשל משלוחי אוכל) ועוד.
 • Enterprise Account: גרסה מיוחדת של WeChat המיועדת לארגונים ועובדיהם בכדי שיוכלו לבצע הפרדה בין חייהם הפרטיים לעבודה. גרסה זו מאפשרת לעקוב אחר ימי חופשה, הוצאות הקשורות ועבודה ועוד.

WeChat אפשרה לאחרונה לעסקים שמקורם מחוץ לסין לפתוח חשבונות רשמיים בכדי שיוכלו להגיע אל קהל המשתמשים בתוך סין. חשבונות רשמיים הנפתחים ע”י עסקים שמקורם אינו בסין, עדיין לא יוכלו להשתמש ב-APIs וב- WeChat pay, אך עדיין יוכלו לתפעל ולנהל את החשבון עם שאר יתרונותיו.

אז איך פותחים Official Account ב-WeChat?

 1. לחצו כאן
 2. בחרו באפשרות “Service Account” – היא האפשרות היחידה אשר פתוחה כרגע לחברות מחוץ לסין.
 3. מלאו כתובת מייל, אותה יש לאשר באמצעות קוד אישור הנשלח אל כתובת המייל אותה הזנתם.
 4. בחרו סיסמא
 5. בחרו מדינה. ברירת המחדל של עסקים הממוקמים מחוץ לסין היא, כאמור, Service Account (שבמקרה זה לא תכלול את האפשרות להשתמש C-APIs וב-WeChat pay. שימוש בחשבון זה יאפשר יצירה של 4 התראות בדחיפה בחודש).
 6. הזינו מידע כללי אודות החברה ומנהל החשבון עפ”י השדות הנדרשים.
 7. כעת יתבצע תהליך אימות של החשבון הרשמי:
  • הזינו מידע מפורט אודות החברה. בשדה “Scope of Business” ניתן להזין “None” במידה וברישיון העסק לא מפורט שדה זה.
  • פרטי איש הקשר יכולים להיות פרטיו של מנהל החשבון או אדם אחר המבצע את הליך הרישום. פרטיו של איש הקשר נועדו לשם אימות תהליך הרישום.
  • יש להעלות קבצים, ביניהם את רישיון העסק, טופס בקשה אותו ניתן להוריד מהאתר (יש צורך להדפיסו ולאחר מילויו לצלמו) ומסמכים נוספים אותם תתבקשו לספק.
 8. בחרו שם לחשבון הרשמי. יש לבחור אחת מבין 3 אפשרויות לבחירת שם: Trademark או Media name או Optional vocabulary. לשיטות השונות יש לצרף מסמכים תומכים בהתאם – כמו למשל להעלות אישור רישום סימן מסחר (trademark). לאחר מכן יש לאשר את השם הנבחר.
 9. ודאו פרטים על גבי החשבונית המופיעה (על סך 99$) עבור הליך פתיחת החשבון.
 10. בצעו את התשלום ע”י העברה בנקאית מחשבון העסק לחשבון חברת Tencent. תהליך אימות החשבון אורך בין יום לחמישה ימי עסקים ע”י סוכנות צד שלישי. סביר להניח שבמהלך תקופת האימות מסמכים נוספים יידרשו.

 

מומלץ לקרוא עוד על הליך פתיחת חשבון רשמי ע”י חברה שמקורה מחוץ לסין – לחצו כאן

סרטון מומלץ לצפייה על חברת Tencent ואפליקציית WeChat – לחצו כאן

צור קשר עם:

חיים מרטין

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל