משקיעים הונג-קונגים באו לישראל לשמוע, להתרשם ולפגוש חברות ישראליות חדשניות

בחודש שעבר ליוותי משלחת בת 8 משקיעים מהונג קונג לביקור בישראל. לחלקם היה זה הביקור הראשון וחלקם כבר ביקרו ואף החלו להשקיע.

מטרת הביקור הייתה להיחשף להזדמנויות השקעה בחברות טכנולוגיה לפי תחומי העניין ויכולת ההשקעה של כל משקיע כמו גם להתרשם ולהכיר באופן מעמיק יותר את ה Eco System של ההייטק הישראלי.

עבור החברות הישראליות, אפשר הביקור היכרות מעמיקה יותר עם התרבות העסקית בהונג קונג וסין דרך שיח בלתי אמצעי עם מספר משקיעים המגיעים מעסקים שונים כמו נדל”ן, ביטוח, קזינו, ייצור ועוד.

במהלך השבוע ראינו למעלה מ-30 חברות ישראליות בתחומי רפואה דיגיטלית, ציוד רפואי, אנרגיה סולרית, עיר חכמה, צרכנות, ייצור מתקדם, AR/VR ועוד, סיירנו במתחמי הייטק וכן ביקרנו בחממות ומאיצים.

אחד הדברים הבולטים שחזרו על עצמם בפגישות בין החברות למשקיעים הוא ה”לינק” לסין אותו חיפשו המשקיעים. כלומר, כמעט בכל פגישה עלתה השאלה מה עושה כבר החברה בסין/ האם יש לה משקיע מסין ואם לא אז מדוע היא מחפשת משקיע מהונג קונג/סין.

עוד ראינו במהלך הפגישות כי ישנה חשיבות עצומה לעשות שיעורי בית וללמוד על המשקיע איתו אתם מתכננים להפגש, להראות שהגעתם מוכנים, שאתם יודעים דבר או שניים על המקום ממנו הוא מגיע (כמו לדוגמא על הסטטוס המיוחד של הונג קונג ביחס לסין) ועל התחרות הקיימת למוצר שלכם כמו גם על הצורך בו בשוק זה.

טיפ חשוב נוסף- ברוב המקרים, כשאתם עושים פיץ’ למשקיעים, אין צורך להכנס לעומקם של הפרטים הטכניים במוצר, אלא לשכנע בייחודיות שלו וביכולת שלו להניב למשקיע רווחים ובהחלט אפשר לדבר עם משקיעים מהונג קונג כבר בפגישה הראשונה על מספרים…

בסופו של דבר, הביקור עורר עניין רב והתפעלות בקרב חברי המשלחת, הן מהפן המקצועי והן מהפן התיירותי, כאשר חלקם אף הקדימו את ההגעה וסיירו בארצנו היפה.

כולי תקווה כי ביקור זו יישא פירות ויביא לשותפויות אסטרטגיות עבור החברות הישראליות לפעילותן באסיה.

הנספחות הכלכלית בהונג קונג כאן בשבילכם ותשמח לסייע לחברות ישראליות במציאת במה והזדמנויות למצוא משקיעים ושותפים. לשאלות ולמעוניינים, אנא צרו עמנו קשר.

צור קשר עם:

אסתר פרץ בורק

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל