תחום השיקום הרפואי בסין בצמיחה- בפרובינציית ג’יאנגסו בוחרים בשותפים ישראלים

האוכלוסייה בסין מזדקנת בקצב מהיר כש- 158 מיליון איש מעל גיל 60, ושליש מהם זקוקים לטיפול סיעודי או שיקומי. לפי נתונים שנאספו בשנים האחרונות, מעל ל-85 מיליון אזרחים סינים מוגדרים כבעלי מוגבלויות, כאשר יותר מ-50 מיליון מהם נזקקו לשיקום ארוך טווח.  למרות הביקוש הגבוה מספר המטפלים השיקומיים במדינה הוא פחות מ-1.1 למיליון איש, בעוד שבמדינות מפותחות המספר הוא בממוצע  60 מטפלים למיליון איש. בנוסף, רק כ- 6% מהוצאות השיקום של האזרחים מכוסות ע”י מערכת ביטוח הבריאות הלאומית. הפער העצום בין הביקוש וההיצע גורם לכך שרק 20% מהחולים השיקומיים בסין יוכלו לקבל טיפול, ו-95% מהם לא יקבלו טיפול מלא למשך הזמן שהם נדרשים.

לאחר רעידת האדמה בסצ’ואן בשנת 2008 ובעקבות אסונות טבע נוספים, הצורך לפתח את תחום השיקום רפואי זכה לתשומת לב רבה יותר מצד הממשל. בשנת 2014 הממשלה המרכזית פרסמה תכנית להקמת מכוני שיקום פרטיים ומחלקות שיקומיות בבתי חולים ציבוריים. מדיניות זו מעודדת משקיעים פרטיים רבים לעסוק בתחום.

בישראל הצטבר ידע וניסיון רב בתחום השיקומי.

בשנה שעברה ביקר בישראל איגוד בעלי המוגבלויות של שנגחאי, האחראי על שיקום של מעל 500 אלף איש ומייעץ לממשלה המקומית בנושא, כדי ללמוד מהניסיון הישראלי. האיגוד שוקד על תכנון ובניית בית חולים  שיקומי עם 1000 מיטות שעתיד לקום בשנגחאי בשנים הקרובות.

הנספחות הכלכלית בשנגחאי מסייעת לחברות ולבתי חולים ישראלים להרחיב את הפעילות שלהם בסין בתחום השיקומי.

החודש, חברת MediTouch , המפתחת ומייצרת  טכנולוגיות מתקדמות פורצות דרך לשיקום פיזיקאלי, חתמה על הסכם אסטרטגי לשיתוף פעולה עם בית החולים הגדול ביותר בעיר צ’אנגג’ואו בפרובינציית ג’יאנגסו. ההסכם נחתם עם מפיץ מקומי גדול, ובמסגרתו יוקם מרכז שיקום איזורי לטיפול באוכלוסייה  מבוגרת. חברת מדיטצ’ נבחרה לספק את מערכות השיקום למרכז זה שבין היתר כוללים מערכת לשיקום הליכה ,שווי משקל ולמניעת נפילות לגיל המבוגר. מוצרי החברה כוללים את מערכת ה- BalanceTutor המאפשרת טיפול דרך תגובות אוטומטיות , מכשירים ארגונומיים לשיקום אורטופדי ונוירולוגי ולכל מפרקי הגוף. כמו כן, מדיטצ’ תפתח במרכז השיקום שירותי שיקום מרחוק לטיפולים מקוונים Telehealth על גבי תוכנה שיקומית ייעודית מבוססת ענן שפיתחה החברה.

טקס החתימה של מדיטצ’ החודש בצ’אנגג’ואו

בשנים האחרונות נציגיה המקומיים של החברה יושבים במרכז העסקים בשנגחאי  ועובדים באופן צמוד עם צוות הנספחות המקומי. כיום מדיטצ’, בשיתוף פעולה ובסיוע הנספחות, מספקת את פתרונותיה למעל 80 מבתי החולים המובילים בסין. לחברה אישורים רגולטורים CFDA לשיווק המוצרים בסין, ולאחרונה החליטה החברה להרחיב את פעילותה בשוק בסיני, והקימה חברת בת  סינית תחת פרויקט CIP של רשות החדשנות ומשרדיה ממוקמים בעיר  צ’אנגג’ואו.

מערכת השיקום של מדיטצ’

מלבד טכנולוגיות חדשניות לשיקום, חברות ישראליות וארגונים ישראלים גם תורמים מהידע שלהן לגבי מכניזם של שיקום, השכלה ותעסוקה עבור אנשים עם מוגבלויות.

בית איזי שפירא, מהארגונים המובילים בישראל בתחום השיקומי חתם ב-2015 על הסכם להקמת מרכז לילדים עם מוגבלויות בפרובינציית ג’יאנגסו. מאז מלווה הארגון את המרכז החדש, מספק שירותי ייעוץ ומכשיר את הצוות המקצועי. פעילות זו הסין היא חלק ממדיניות הארגון לפתח ולספק שירותים חינוכיים-טיפוליים חדשניים, לפעול למען חקיקה אוהדת, ולשתף ידע באמצעות מחקר, ייעוץ והכשרה.

מרכז לילדים בעלי מוגבלויות בליווי והדרכה של צוות בית איזי שפירא

 

צוות המרכז הסיני יחד עם הצוות הישראלי של בית איזי שפירא

חברות וארגונים בתחום השיקום מוזמנים לפנות אלינו למציאת הזדמנויות בסין.

ליצירת קשר: Shanghai@israeltrade.gov.il

צור קשר עם:

עינת לב

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל