יוזמת דרך המשי – גשר להזדמנויות חדשות

בוודאי שמעתם על יוזמת דרך המשי החדשה. היוזמה, שהושקה על ידי הממשל הסיני, הינה תוכנית פיתוח שאפתנית שמטרתה לחבר את סין עם מדינות על דרך המשי החדשה תוך קידום סחר וצמיחה כלכלית בין המדינות לאורך הדרך.

היוזמה מביאה איתה הזדמנויות עסקיות גלובליות, החל בחברות רב לאומיות ועד למפעלים קטנים ובינוניים, בכניסה לשווקים חדשים לאורך ‘דרך המשי’ ובהשגת גישה קלה ועמוקה יותר לשווקים בסין, ביבשת אסיה, במזרח התיכון ובאירופה.

יוזמת One Belt One Road מורכבת משני חלקים:

החגורה (Belt) מתייחסת לחגורה הכלכלית של דרך המשי המסורתית, זו המבוססת על קרקע. היא תאפשר חיבור של סין עם מרכז אסיה, מזרח ומערב אירופה. הדרך (Road) מתייחסת לדרך המשי החדשה של המאה ה-21, אשר מבוססת על הים. היא תאפשר חיבור של סין לדרום מזרח אסיה, אפריקה ומרכז אסיה.

יוזמת דרך המשי החדשה היא פרויקט שאפתני המקיף כמעט 65 מדינות כפי שניתן לראות בתמונה:

(קרדיט תמונה: http://www.lms.polyu.edu.hk/obor2016/)

הונג קונג, בשל מיקומה הגיאוגרפי תהנה עד מאוד מפיתוח היוזמה. מיקומה של הונג קונג ביוזמת דרך המשי, מיקום המחבר את סין לדרום מזרח אסיה, יביא לחיזוק נוסף של מעמדה כמרכז פיננסי בינלאומי וכמרכז סחר ושילוח ואף יהפוך את הונג קונג לנקודת מפתח ביוזמה.

הונג קונג המנסה להיות “Super Connector” בין בעלי ההון ונותני השירותים לבין הפרויקטים על דרך המשי, לוקחת חלק פעיל ביוזמה ופועלת לקדמה באמצעות כינוסים ואירועים שונים.

 ב-28 ביוני, 2018 מתוכננת להתקיים בהונג קונג הועידה השלישית של דרך המשי החדשה.

פסגה זו מפגישה בעת ובעונה אחת בין בכירים מהממשלות השונות, נציגי מוסדות בינלאומיים, אנשי עסקים בכירים, מומחים בתעשייה, משקיעים בפרוייקטים ובעלי פרוייקטים ממדינות על דרך המשי. מטרת הועידה הינה בעיקרה החלפת דעות ויצירת שיתוף פעולה רב-צדדי תוך יצירת הזדמנויות עסקיות חדשות הנובעות מהיוזמה.

במהלך הכינוס יתקיים מושב המוקדש כולו להתאמת משקיעים לבעלי פרוייקטים ולספקי שירותים הרלוונטים לפרוייקטים שיתקיימו לאורך דרך המשי (Investment and Business Matching).

החלק הראשון בו יוקדש לפגישות אחד על אחד. החלק השני במושב יוקדש להצגת פרוייקטים ולנטוורקינג- בחלק זה בעלי פרוייקטים מרחבי העולם יציגו את הפרוייקט שלהם למשקיעים, לאנשי מקצוע וללקוחות פוטנציאליים באזורים שונים בשלושה נושאים: (1) תשתיות, תחבורה ולוגיסטיקה, (2) אנרגיה ומשאבים טבעיים, (3) פיתוח עירוני וכפרי.

לבחינת השתתפות בועידת Belt and Road ולקבלת פרטים נוספים על כלל הפעילות שלנו בהונג קונג, הנכם מוזמנים לכתוב לנו למייל: Lital.zagurski@israeltrade.gov.il

 

צור קשר עם:

אסתר פרץ בורק

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל