יזם, בהאנגג’ואו כבר ביקרת?

האנגג’ואו  (Hangzhou) בירת פרובינציית ג’הג’יאנג (Zhejiang) השוכנת במזרח סין בין נינגבו לשנגחאי, הייתה מוכרת בעבר בעיקר כיעד תיירותי אטרקטיבי בזכות האגם המערבי המפורסם, העיר העתיקה, והסביבה הירוקה העשירה.

האנגג'ואו, סין

בשנים האחרונות, העיר הפכה למפורסמת בעקבות הפיכתה למכרז פעילות הייטק וחדשנות. כאחת מהערים המודרניות ביותר בסין ובעלת התפתחות כלכלית וטכנולוגית מרשימה, האנגג’ואו נהייתה יעד פופולרי עבור החברות הסיניות הגדולות. הדוגמא המפורסמת ביותר היא עליבאבא, שנוסדה בהאנגג’ואו ” בשנת 1999.

בחצי השני של 2014, לאחר שעליבאבא הפכה לציבורית, עלה מספר הסטראט אפים החדשים בעיר ב-107%, מה שכונה ב-BBC “אפקט עליבאבא”. כל חברות הטכנולוגיה הצעירות בסין רוצות להיות העליבאבא הבאה, והן מבינות שיש יתרונות רבים למיקום החברה בהאנגג’ואו.

האנגג’ואו היא גם מקום הולדתה של יצרנית הרכב הענקית Geely שקנתה את Volvo ב-2010 ו- Wahaha, יצרנית המשקאות הגדולה באסיה. בהאנגג’ואו יושבת אוניברסיטת ג’ה ג’יאנג, אחד ממוסדות החינוך המובילים בסין מה שהופך גיוס כשרונות צעירים לפשוט יותר. האוניברסיטה גם מאוד פעילה בecosystem של הסטראטאפים המקומיים ומסייעת לאלה שצמחו ממנה לגייס השקעות.

hz1

בשנת 2016 העיר עלתה לכותרות בתקשורת העולמית בעקבות אירוח ועידת ה-G20 במסגרתה ביקרו בה מנהיגי 20 המעצמות הגדולות בעולם.

בתקופה שלפני הועידה, מאמצי השלטון לשדרג את העיר ולשפר את איכות החיים בה עבור המבקרים תפסו כותרות רבות. בעוד כשנתיים  עתידה העיר לארח את המשחקים האסייתים.

בשנת 2017 ביקר מזכיר המפלגה של האנגג’ואו, האיש הבכיר היותר בעיר, בישראל והתרשם מאוד מאומת הסטארט הקטנה שלנו.

ממשלת העיר האנגג’ואו הודיעה השבוע על תחרות חדשנות ויזמות

Innovation & Entrepreneurship Competition for Overseas Talents 2018.

התחרות מאורגנת ע”י משרד המדע והטכנולוגיה של העיר, בשיתוף עם משרדים נוספים, ומטרתה לקדם פרויקטים חדשניים גלובליים בתחום ההייטק ולמשוך כישרונות בתחום היזמות לעיר. התחרות, שמתקיימת מידי שנה מאז 2015, משכה בעבר יותר מ-1,500 פרויקטים ממעל 20 מדינות. בעקבות האירועים הוקמו בעיר כ- 70 חברות חדשות בשווי יותר מ-600 מיליון יואן.

בשלב הראשון של התחרות ייבחרו מספר פרויקטים בעלי תוכן מבטיח ופוטנציאל גבוהה לפיתוח מסחרי לנהל את הפרויקטים מהאנגג’ואו. לפרויקטים אלה תינתן תמיכה מיוחדות שכוללות קישורים עם קרנות הון סיכון מקומיות, תאגידים גדולים, פארקי חדשנות מקומיים, מנטורים בינלאומיים וכו’ שיתמכו ויסייעו לתהליך הלוקליזציה ושיווק המיזם. 100 מיליון דולר יוקצו בסך הכל עבור מימון הפרויקטים.

בחירות עבור חצי הגמר והגמר יתקיימו בהתאם לסקטורים השונים. 200 אלף, 100 אלף ו-50 אלף יואן יוענקו בהתאמה לזוכים בפרס הראשון, השני והשלישי וכל עלויות הלינה והנסיעות יהיו מכוסים ע”י המארגנים.

בנוסף, לזוכים במקומות הראשונים יש הזדמנות לזכות בסבסוד של 2-5 מיליון יואן אם הפרויקטים ייכנסו ליישום בעיר האנגג’ואו בתוך שנה מסיום התחרות. למקום הרביעי, חמישי ושישי תהיה הזדמנות לזכות במיליון יואן, חצי מיליון יואן ו- 200 אלף יואן בהתאמה.

ההרשמה לתחרות פתוחה לזרים שאינם תושבי סין בעלי תואר ראשון או מעל, ניסיון בחדשנות ויזמות, טכנולוגיות חדשות או הישגים משמעותיים וכוונה להיכנס לשוק החדשנות של העיר האנגג’ואו.

ההרשמה פתוחה ונסגרת ב- 31 במאי.

לפרטים והרשמה ניתן לפנות לנספחות הכלכלית בשנגחאי Shanghai@israeltrade.gov.il

צור קשר עם:

עינת לב

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל