“לא הרווחת- לא שילמת”: ליברליות כלכלית בשיטת המיסוי בהונג קונג 

מה הפך את הונג קונג בעשורים האחרונים למוקד מרכזי לפעילות עסקית? מה מייחד את הונג קונג ומשמר אותה כיעד וגשר לפעילות בכל אסיה?

הונג קונג הצליחה לשמר לאורך השנים, למרות היותה חלק מסין (מאז ה-  Hand Over בשנת 1997), את עצמאותה בכל הקשור למערכת המשפטית, החוקית והפיננסית. דבר המחזק את היותה מרכז פיננסי וכלכלי גלובלי ואסייתי בפרט.

המערכת הכלכלית של הונג קונג נחשבת לאחת מהמערכות החופשיות ביותר בעולם, דבר אשר בין היתר מקל על הליך פתיחת חברה מסחרית בעיר. חברות בינלאומיות וותיקות וכאלו המבקשות כעת לחדור לשווקי אסיה נוטות למקם מטות בהונג קונג ומרכזות דרכם את כל הפעילות העסקית באזור.

מערכת המיסוי בהונג קונג נחשבת ליעילה ומתבססת על שיטת מיסוי טריטוריאלית. דבר הגורם לכך כי פתיחת עסק מסחרי כאן נחשב משתלם וכדאי.

אז מה זה בעצם אומר? לא ייצרת/הפקת ו/או הרווחת בתוך הונג קונג – לא שילמת. חברות אשר רשומות באופן רשמי בהונג קונג אך אינן מייצרות, מפיקות ו/או מקבלות הכנסה במקום, פטורות לחלוטין מתשלום מס חברות. כלומר, עסקאות שבוצעו מחוץ לגבולות המדינה והביאו להכנסות שמקורן מחוץ להונג קונג, אינן ממוסות, גם אם התשלום עצמו התקבל בחשבונות החברה בהונג קונג.  בהקשר זה חשוב לומר, כי חברות שכן מייצרות רווח “הונג קונגי” בתוך העיר, ייאלצו לשלם מס בשיעור של כ- 16.5%-17.5% (משתנה).

אז מהם היתרונות הבולטים והמרכזיים בהקמת חברה בהונג קונג?

  • שער לאסיה כולה ולסין בפרט – התנהלות של חברה המוכרת באופן רשמי בתוך העיר תסייע לה לפעול ביתר קלות באסיה כולה ותאפשר לה לסחור ולנהל העברות כספים ביואן סיני ודולר אמריקאי.
  • נגישות והתנהלות – מיקומה של הונג קונג מבחינה גיאוגרפית אל מול רחבי אסיה וכן השפה האנגלית השגורה בפי כל בעיר תאפשר נגישות מהירה ונוחה והתנהלות כללית קלה יותר.
  • מערכת הבנקאות בהונג קונג היא מהמתקדמות והמקצועיות בעולם – החשבונות יכולים לשמש לפעילות בינלאומית וכוח העבודה בבנקים השונים בעיר הוא מקצועי ואיכותי.

ולמרות כל המוזכר לעיל, חשוב לזכור כי מדובר בהליך משמעותי ולעיתים מורכב עבור כל בעל עסק. לכל אלו המעוניינים לעשות כן, מומלץ ללמוד לעומק על המקום, ההליך, להיעזר בגורם מוסמך ומקצועי, להיזהר מרמאויות וכן לקחת בחשבון את העלויות הנלוות לתהליך פתיחת החברה.

צוות הנספחות הכלכלית בהונג קונג ישמח לסייע לכם בכל פעילות בעיר וכן לחבר אתכם ל-Invest HK הפועלים באופן מקצועי ללוות חברות ולתת להם את השירותים והמידע הדרוש להקים עסק ולהרחיב את פעילות החברה שלכם להונג קונג.

בהצלחה!

נכתב על ידי ליטל זגורסקי, קצינת סחר בנספחות הכלכלית בהונג קונג.

צור קשר עם:

אסתר פרץ בורק

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל