חברות ישראליות מתמודדות עם האתגר הגדול ביותר בסין

בשבוע שעבר הגיעו לבייג’ינג 12 חברות ישראליות המתעסקות בטיפול במחלות כרוניות על מנת להיפגש עם שותפים ומשקיעים פוטנציאליים.

במדינה כ-סין שבה מעריכים כי עד שנת 2050 יהיו כ-400 מיליון אנשים מעל גיל 65, מה שבאופן טבעי מייצר לא מעט אנשים הסובלים ממחלות כרוניות. כיום האזרח הפשוט בכל רחבי העולם מצפה לקבל שירות רפואי טוב יותר, אך לשלם פחות כסף. וכל זה בוא בעת שהממשלה מצופה לדאוג לרווחת ולבריאות תושביה לאורך זמן (שכן תוחלת החיים עלתה משמעותית) רב יותר, וכיום האוכלוסיה הסינית חשופה יותר ללא מעט מחלות כרוניות כגון סוכרת, סרטן, בעיות קרדיולוגיות ועוד, יותר מבעבר.

אם כך, ברור למה מדינות רבות בעולם נאלצות להגדיל את ההוצאה הציבורית על בריאות בכל שנה. בישראל לעומת זאת, אנו הצלחנו לשמר הוצאה יחסית יציבה (ביחס לתוצר) של בין 7%-7.8% על בריאות, בכל שנה מה-25 שנה האחרונות.

כיצד עושים זאת? יש לדאוג להתחדש ולחדש – להמציא טכנולוגיות וטיפולים חדשניים להתמודדות עם מחלות כרוניות, ולפתח מודל עסקיים וניהוליים חדשים שישפרו את השירות הניתן למטופל.

לפיכך, 12 החברות החדשניות שהגיעו לסין בשבוע שעבר יצרו באזז אדיר. חברות מכל רחבי סין, מטיאנג’ין, משנגחאי, מצ’נגדו, מגוואנגז’ו ומבייג’ינג כמובן הגיעו לכנס שהתקיים במלון קמפינסקי בשכונת צ’אויאנג בבייג’ינג על מנת לשמוע סמינר מקצועי המתמקד בהתמודדות עם מחלות כרוניות בעולם המדורני, ובעיקר על מנת להיפגש עם החברות הישראליות שחשפו את מוצריהם והטכנולוגיה שהם פיתחו כפי שיתאימו לשותפים סיניים.

בערב הראשון התקיים קוקטייל משקיעים שאליו הגיעו כ-80 משקיעים שנבחרו בקפידה על מנת להכיר את נציגי החברות הישראליות.

למחרת התקיים המרכזי אליו הגיעו כ-300 חברות יצרניות, מפיצים, קרנות השקעה, מנהלי בתי חולים, מומחים וחברות המספקות שירותי בריאות על מנת לפגוש את החברות הישראליות. החברות הישראליות החלו לקבל קהל באיזור הפגישות B2B סביב השעה 13:00, ולא הצליחו לקום לפני השעה 17:00, שכן כל נציגי הגופים הסיניים, רצו לפגוש אותם.

ביום השלישי נסענו עם המשלחת למרכז החדשנות של חברת BOE Medical ולחברת PKU Healthcare לאירועי צד, ולחשיפת החברות הישראליות לתאגידים אלו ולשותפיהם.

תודה מיוחדת נתונה לנציגי מכון היצוא שהם שותפים מלאים לפעילות זאת, משלב גיוס החברות ועד הפולואפ שנעשה בעקבות הביקור. לחברת BOE שהיתה ספונסר ושותפים בארגון האירועים, ובמיוחד לצוותים הנהדרים של הנספחויות של משרד הכלכלה בשנגחאי, צ’נגדו, גוואנגז’ו ובייג’ינג.

צור קשר עם:

חיים מרטין

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל