איך חשפנו מיליוני צרכנים בסין לתעשיית הקוסמטיקה בישראל

שוק מוצרי הקוסמטיקה בסין מתפתח בקצב מסחרר. הגידול המתמיד בהון הפנוי אצל המעמד הגבוה בסין, גורם לכך שסין הופכת להיות השוק החם ביותר למוצרי יוקרה וטיפוח. בקוסמטיקה יש למותג חשיבות עצומה. כאשר צרכן או צרכנית מגיעים לחנות הם מסתכלים על אותו מוצר קוסמטיקה, וקונים אותו בכדי לתת לעצמם הרגשה טובה, ולהרגיש יפהפיה, בעיני עצמם ובעיני אחרים.

עם זאת, במקום כמו סין צרכנים מגיעים לחנות (הפיזית או באונליין) ולראות מאות אלפי מוצרים, ואז מתחילים לסנן את המוצרים בתת מודע – ראשית מאיזו מדינה מגיע אותו מוצר? אולי יש לה למוצר קלאס צרפתי, או ניחוח איטלקי? ואולי המוצר מגיע עם דיוק יפני או מחיר סיני?

לפיכך, אנו בנספחות הכלכלית בבייג’ינג בסיוע שותפינו במכון הייצוא עומלים רבות על חיזוק המותג של “ישראל” בתחום הקוסמטיקה.

בשבוע שעבר הבאנו לארץ משלחת של חמש בלוגריות ועורכי מגזינים סיניים בתחום הקוסמטיקה והלייף סטייל להתרשם מישראל, וממותגי הקוסמטיקה השונים המיוצרים בישראל.

במהלך השבוע המשלחת ביקרה בשלל חברות ישראליות, וקיבלו טיפולים, דוגמיות, והתרשמו מאוד מהאיכות ומהניראות של המוצרים הישראליים.

בנוסף, המשלחת זכתה לבקר בכל הארץ ולהתרשם מחברות היושבות בתל אביב, באיזור הצפון, ובים המלח.

אכלו ארוחת צהריים בשוק הכרמל, עשו סיור בעיר העתיקה בירושלים, וישבו להנאתם על החוף בתל אביב.

בעקבות הביקור, הבלוגרים והעורכי המגזינים יוצאים מגדרם.

לדוגמא:

בלוגרית אחת פרסמה בעמוד הרשמי שלה בWEIBO (המקבילה לטוויטר בסין) 3 פוסטים של המוצרים אותה היא ראתה במהלך הביקור, כל אחד מהציוצים זכה ל900,000 תצפיות בממוצע 300 שיתופים ו620 לייקים.

בלוגרית נוספת התראיינה ברדיו והזכירה שש חברות ישראליות ואת ישראל כמעצמת קוסמטיקה. האזינו לראיון כ-250,000 אנשים בסין.

שני עורכי מגזינים מודפסים מכינים כתבות של מספר עמודים על הביקור – המגזינים שלהם נקראים בממוצע על ידי ממיליון וחצי איש כל חודש.

אנו בנספחות הכלכלית בבייג’ינג, מודים למטה שלנו במינהל סחר חוץ, ולמכון היצוא על שיתוף הפעולה ההדוק. ועל הנכונות להשקיע משאבים רבים לקידום חברות ישראליות ושמה של ישראל בתחום הקוסמטיקה. במהלך שנת 2018, נקים יחד עם מכון היצוא, את הביתן הישראלי בתערוכת הקוסמטיקה הגדולה בסין CBE, וכן נקיים אירועי קידום נוספים.

לפרטים ניתן לפנות ל: Beijing@israeltrade.gov.il

צור קשר עם:

חיים מרטין

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל