הצצה לפעילויות קידום השקעות ב- 2018

הונג קונג היא מקום קטן יחסית, רק כעשירית משטחה של ישראל (אבל עם אוכלוסייה כמעט זהה בגודלה, כ – 7.4 מיליון איש!) אשר רבים מכירים אותה רק כתחנה בדרך “לטיול במזרח” או לנסיעות עסקים באסיה. אך למרות היותה קטנה, ומעבר להיותה תחנה בדרך, הונג קונג טומנת בחובה הזדמנויות עסקיות גדולות ואולי את ההזדמנות העסקית המעניינת ביותר בכלכלה של ימנו- שער הכניסה לסין. היום יותר מתמיד היא מהווה גם שער היציאה של ההון הסיני לעולם.

כבר כתבנו כאן בעבר על היתרונות הרבים של הונג קונג, על היותה מרכז פיננסי בינלאומי מוביל, אשר התשתית הכלכלית והשירותים הפיננסיים המפותחים בה הפכו אותה למוקד של הון רב – סיני, אזורי ובינלאומי. ואכן פועלים היום בהונג קונג גופי השקעה רבים, קרנות שונות, בנקי השקעות, ‘פמילי אופיסס’ ומשקיעים פרטיים. רובם ככולם מחפשים להשקיע בחדשנות וטכנולוגיה ורובם מעוניינים להיות משקיעים אסטרטגיים שיכניסו את הטכנולוגיה לסין. רבים מהמשקיעים האלו יותר ויותר רואים בישראל כמדינת יעד להשקעות. הם “צמאים” לטכנולוגיות חדשניות והסטראטפים הישראלים ידועים כאלו המביאים עמם פתרונות יצירתיים וחדשניים.

עם זאת, בשל המרחק הפיזי ולעיתים המנטלי, ישנו עדיין אתגר בחיבור בין הצדדים. פעמים רבות אנו רואים את אי ההבנה והקצר בתקשורת או פשוט את העיכוב שהמרחק הפיזי יוצר. לכן אנו פועלים רבות ליצור חיבורים נכונים בין הצדדים, ללוות ולגשר כשיש צורך על הפערים.

צוות הנספחות הכלכלית בהונג קונג פועל לקדם השקעות בחברות בישראל ולסייע לחברות ישראליות למצוא שותפים ומשקיעים אסטרטגיים. במהלך השנה הקרובה (2018) הנספחות הכלכלית תמשיך לסייע פרטנית לחברות ישראליות הפונות בבקשה לסיוע בחיבור למשקיעים מקומיים וכן תשתתף ותקדם את כנסי הדגל והתערוכות בעיר המיועדים בעיקרם למציאת השקעות.

על קצה המזלג:
* ינואר – Asian Financial Forum – אירוע שנתי בן יומיים המפגיש בין בכירים ומקבלי החלטות מגופים ומוסדות פיננסיים ודן בפיתוח ובמגמות בשווקים של אסיה וסביבתה. היום השני מוקדש לתיאום פגישות בין חברות למשקיעים פוטנציאליים.
* אפריל – מתחם סטארטאפים מאוחד של שתי תערוכות גדולות בעיר (ICT & Electronics) בו יציגו חברות במטרה למצוא שותפים ומשקיעים מקומיים.
* יולי – RISE – כנס הטכנולוגיה המרכזי בהונג קונג המפגיש בין חברות טכנולוגיה, סטארטאפים ומשקיעים מרחבי העולם.

עוד תקיים הנספחות ‘אירועי בית’ ממוקדי השקעות בהן נפגיש בין משלחת חברות ישראליות למשקיעים המקומיים בהתאם לתחומי העניין ולשלבי החברות. כך לדוגמא בתחילת החודש הגיעו להונג קונג 7 חברות ישראליות מתחומים שונים במטרה לגייס השקעות. האירוע, בארגון הנספחות הכלכלית, התקיים במלון מרכזי בעיר והוזמנו אליו משקיעים רלוונטיים מרשת הקשרים שלנו. האירוע החל בפיצ’ים של כל חברה ולאחר מכן תואמו פגישות עם כ-30 משקיעים שנכחו במפגש.

רוצים לקחת חלק באירועי הדגל בעיר? רוצים להשתתף באירועי הבית שלנו?
מוזמנים ליצור עמנו קשר במייל: lital.zagurski@israeltrade.gov.il

צור קשר עם:

אסתר פרץ בורק

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל