“יש מיליארד וחצי סינים, כל מה שאני צריך זה שאחוז אחד יקנה את המוצר שלי…”

כמה פעמים שמענו את המשפט האמור בכותרת?

על אף שישראלים נוטים לחזור על משפט זה לא מעט פעמים, רוב המוצרים או השירותים שחברות ישראליות מציעות בסין מיועדים לשוק העסקי ולא ישירות לצרכן. אם נתמקד ב-B2B, הרי שאנו כבר לא חושפים את עצמנו לשוק המונה מיליארד וחצי סינים, אלא למספר נמוך בהרבה של עסקים וחברות שיש להם מגע כלשהוא עם חברות בינלאומיות.

בשביל לפנות אל האוכלוסייה הגדולה בעולם, ראשית יש ללמוד לעומק את אופי הצרכן הסיני ולהבין את צרכיו. ישנו יתרון מובנה בפנייה ישירה אל הצרכים והוא שאלו בדרך כלל פתוחים הרבה יותר לרכישת מוצרים מחו”ל. לעומת זאת, עסקים ובייחוד חברות ממשלתיות או חצי ממשלתיות, מעדיפות לקנות מוצרים ושירותים מקומיים מאשר מחברות זרות.

OXYGYM – התמקד בצרכן

את ההבנה כי פנייה ישירה אל צרכי הלקוח תוביל להצלחה, הצליחו להבין ולממש חברת OXYGYM אשר כיוונה זאת אל טרנד מכוני הכושר המתפתח מאוד בסין. כיום ניתן למצוא מכוני כושר ברמה גבוהה מאוד כמעט בכל מתחם מגורים אך חברת OXYGYM לקחה זאת צעד אחד קדימה כאשר אפשרה ללקוחותיה את מיטב השיעורים ואת המכשירים המתקדמים ביותר בתוך מעטפת של מתחם נטול זיהום אוויר. חדר הכושר המפואר שם דגש על כך שהאוויר במתחם נקי לחלוטין ודואגים להראות זאת בעזרת מטהרי אוויר רבים הממוקמים בכל פינה, חדר המוקדם למטהרי אוויר בלבד ופועל בכל זמן נתון וכן לוח ענק המציג את נתוני האוויר במתחם. הלקוחות ימצאו חלל ברמת זיהום אפסית לעומת הזיהום הרב בחוץ באופן תמידי.

מקימי חדרי כושר מסוג זה זיהו מספר שינויים משמעותיים המתחוללים בקרב החברה הסינית וניצלו את המצב להקמת עסק משגשג. ראשית, האזרח העירוני הממוצע המתגורר בערים הגדולות בסין, כמו בייג’ינג, שנחאי, גוואנגז’ואו וכדומה, עבר עם השני יותר לעבודות משרדיות והתוצאה היא פחות פעילות גופנית במסגרת עבודתו. במקביל לכך גם גובה משכורותיהם של אלו עלה וניכר כי בני מעמד הביניים בסין מוכנים להשקיע כיום את כספם בשירותים איכותיים. יחד עם אלו, בשנים האחרונות עלתה המודעות בקרב אותה הקבוצה לאורח חיים בריא ועל כך כמובן מעיב מצב זיהום האוויר הבולט לכל עין בערים אלו. התוצאה היא ביקוש אדיר שהולך וגדל לשירותים ומוצרים אשר יעלו את רמת החיים ויטיבו עם אלו החיים בערים הסובלות מנזקי זיהום האוויר. בהתאם לכל אלו, גם הביקוש למכוני כושר בסטנדרטים גבוהים ובינלאומיים המאפשרים אימון תוך הבטחה לאוויר נקי עלה.

 

בנוסף לחדר מטהרי האוויר, ליד כל מכשיר ישנה מכונה המוודאת שיש לחות מתאימה באותו מקום. בכניסה מקבל כל לקוח שעון הסופר את צעדיו ואת פעימות לבו וכן מהווה מפתח אלקטרוני למעלית ולארון במלתחות וכך מאפשרים ללקוחות לקבל מדדים בזמן אמת. המכון מספק גם שיעורים רבים ומגוונים עם מדריכי כושר מקצועיים ואנרגטיים המשדרגים עוד יותר את חוויית המתעמל במקום.

דוגמא זו הינה קלאסית ללמידת הצרכים הבסיסיים של קהל הלקוחות ומתן מענה מתקדם ונרחב לכך. חברות זרות וביניהן גם חברות ישראליות המבקשות להגיע אל לבם של מיליארד וחצי סינים, צריכות להשקיע תחילה משאביהם בלמידת השוק, הצרכים וכן החששות והיכולות של אוכלוסיית היעד וכך להבין מה השירותים או המוצרים המותאמים ביותר.

אנו בנספחות הכלכלית בבייג’ינג נשמח לסייע לחברות ישראליות המבקשות לחדור לשוק הסיני.

ליצירת קשר – Beijing@israeltrade.gov.il

צור קשר עם:

חיים מרטין

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל