מבזקים
יום רביעי , 13 נובמבר 2019
דף הבית » אנרגיה » מהפיכה בשוק הרכב הסיני

מהפיכה בשוק הרכב הסיני

נכתב ע"י: ליאור יפה, שגיא איצ'ר ואופיר גור

לאחרונה התקבלה החלטה בסין לצמצום השימוש בדלק מאובנים (בעיקר בנזין ודיזל) עבור מכוניות, ולפי הצפי, המנועים המוכרים לנו היום עתידים לצאת משימוש במדינה בעוד מספר שנים.

מדובר בצעד שצפוי לשפר את איכות החיים והבריאות של מרבית תושבי סין, בעיקר בערים הגדולות, ומעיד על חזון ותעוזה מצד ההנהגה הסינית.

לפי ההצהרות הנשמעות על ידי גורמים סינים רשמיים, בייג'ינג סימנה את תעשיית כלי הרכב החשמליים כאחת מעשר התעשיות בהן היא מתעתדת להיות מובילה עולמית במהלך השנים הקרובות.

תעשיית כלי הרכב החשמליים נהנית כבר עתה מסבסוד ממשלתי נרחב ומעורבות ממשלתית הולכת וגדלה. עם זאת, בסין קיים מספר לא מבוטל של חברות קטנות ובינוניות שעדיין לא הצליחו להשיג דריסת רגל מספקת בשוק הרכב החשמלי העולמי והן מחפשות את הדרך לקפיצת מדרגה טכנולוגית.

סין עדיין מטילה הגבלות על יצרני הרכב הזרים, ומחייבת אותם להקים מיזמים משותפים עם חברות סיניות, בכדי להימנע מתעריפי יבוא כבדים. בנוסף, חברות זרות נדרשות לחלוק עם השותף הסיני את הטכנולוגיה שפיתחו.

חברות זרות רבות מוכנות לקבל את דרישות ממשלת סין כיוון שכניסה לשוק הרכב הסיני, המהווה כיום כשליש משוק הרכב העולמי, מהווה פריצה לשוק הגדול בעולם, והוא מצוי בתנופת גידול שעתידה להתרחב בשנים הקרובות. גודל השוק, יחד עם פוטנציאל המכירות האדיר, הפכו את סין ליעד מבוקש בקרב יצרניות הרכב הגדולות ויזמים טכנולוגיים מענף הרכב.

הצהרות ממשלת סין ותוכניות הסבסוד הנרחבות שלה, יחד עם גודל השוק ופוטנציאל ההתרחבות שלו, הפכו את שוק הרכב החשמלי בסין לשוק שצמא לטכנולוגיות חדשות ומיזמים משותפים עם חברות מהתחום.

לנספחויות הכלכליות הישראלית בבייג'ינג ובשנגחאי יש הכרות נרחבת עם שוק הרכב הסיני והן מהוות, יחד עם מכון היצוא (שגיב אלעד, מנהל תחום האוטומוטיב), פלטפורמה לחברות ויצואנים ישראלים המבקשים להשתלב בשוק הסיני.

תודה לליאור ולשגיא ובהצלחה בקורס הצוערים!

ליצירת קשר

כתיבת תגובה

(לא יוצג באתר)

* שדה חובה

פניה לנספח כלכלי- בייג'ינג סין,, אופיר גור