מאיצים להצלחה בסין – המאיצים החדשים של משרד הכלכלה והתעשייה בבייג’ינג

השוק הסיני הוא שוק עם פוטנציאל עצום עבור חברות הסטארט-אפ הישראליות, אך הוא אחד מהשווקים המורכבים יותר שניתן לפעול בהם.
מחסומי תרבות, מחסומי שפה, מנהגי עשיית עסקים שונים, מערכת חוקים שונה, אלו רק חלק מהמכשולים שניצבים בפני חברה ישראלית, בייחוד חברת טכנולוגיה בראשית דרכה, שמנסה להצליח בסין.
לא מעט חברות ישראליות, גם כאלו שבסופו של דבר הצליחו כאן, הסבירו מאוחר יותר על “שכר הלימוד” היקר שנאלצו לשלם, לאורך זמן, על מנת להבין את ההתנהלות עד שהצליחו בסופו של דבר “לפצח” את סין.
ויחד עם זאת, לא עובר יום מבלי שאנו שומעים על עוד סיפור הצלחה ישראלי בסין, עוד חברה ישראלית, עוד השקעה, עוד לקוח. וברור לכולם שהעתיד נמצא בסין, ושחייבים לפעול, בייחוד חברות טכנולוגיה, בכיוון הזה.
אז מה עושים? כיצד מקצצים את שכר הלימוד, מורידים את הסיכון המונח על כתפי חברות (לא מעט פעמים צעירות, קטנות, ללא עודפי מזומנים אך מבטיחות ביותר מבחינה טכנולוגית) שזקוקות לעזרה ולהבנה של השוק? איך מביאים יותר חברות להצליח בשוק הסיני?
לשאלת מיליון הדולר הזו משרד הכלכלה והתעשייה מנסה לתת תשובה נוספת, כלי נוסף בארסנל הכלים שיצרנו ושנועד לעזור לחברות ישראליות להצליח כאן – מאיצים להצלחה בסין.
ביום רביעי, 12.07.17, התקיים בבייג’ינג טקס ההשקה של שני המאיצים שמשרד הכלכלה והתעשייה פותח בסין, יחד עם שני שותפינו: Shengjing360 – אחת מחברות הייעוץ המובילות בסין, שכבר השקיעה בארץ כ- 80 מיליוני דולרים בשנים האחרונות ויש לה הבנה עמוקה הן של השוק הישראלי והן של השוק הסיני, כמו גם DayDayUp, אחת מקהילות העסקים המובילות בסין, שבמשרדיה בבייג’ינג כבר יושבות 7 חברות הזנק ישראליות ולה היכרות מעמיקה עם צרכי חברות הסטארט-אפ הישראליות.
התוכנית מציעה מעבר לשטחי המשרד, ליווי צמוד של יועצים ומומחים על מנת להקל ככל האפשר על הנחיתה ותחילת הפעילות בסין של חברות שייבחרו להשתתפות בתוכנית.
במסגרת התוכנית, חברות ישראליות שייבחרו ישתתפו בתוכנית האצה של חצי שנה בבייג’ינג, סין, שתכלול הדרכה וסיוע בעניינים משפטיים, רגולטוריים ומיסויים הנוגעים לתחילת הפעילות בשוק הסיני (בשלושת החודשים הראשונים לפעילות עיקר הדגש יינתן לנושאים אלו), כמו גם סיוע והדרכה בפיתוח הפעילות העסקית, ובין היתר, פגישות עם לקוחות, שותפים ומשקיעים פוטנציאליים בתחום פעילותן (החצי השני של התוכנית ייגע בעיקר בכך).
במסגרת התוכנית יוקמו שני מאיצים: אחד בתחום TMT (המאיץ שמוקם עם DayDayUp) ואחד בתחום הייטק (כללי) – המאיץ שיוקם עם Shengjing360. בכל מאיץ יפעלו 5 חברות שיזכו לליווי והדרכה צמודה.
כל חברה תקבל שטח משלה (במסגרת חלל עבודה משותף) עבור עובד אחד במאיץ למשך חצי שנה.
אנו נממן את חלל העבודה ואת ההדרכות בנושאי הרגולציה, הלוגיסטיקה והפיתוח העסקי. כמו כן, נעניק סיוע בחלק מהעניינים הלוגיסטיים הקשורים.
כל שאר התשלומים הכרוכים בפרויקט (ובין היתר: נסיעות, משכורת לעובדים, מגורים, ויזה ועוד) הינם על חשבון החברות המשתתפות.

תחילת הפעילות הצפויה של המאיצים הינה אמצע חודש אוקטובר 2017.

ההרשמה למאיצים החלה!

ההרשמה למאיץ בתחום TMT, שמוקם עם DayDayUp:

האתר הרשמי: https://www.israelaccelerator.com/
על התוכנית: https://www.israelaccelerator.com/program
Q&A וטופס רישום: https://www.israelaccelerator.com/apply

ההרשמה למאיץ בתחום הייטק (כללי), שמוקם עם Shengjing360:

האתר הרשמי: http://www.israel-china-accelerator.com/
על התוכנית: http://www.israel-china-accelerator.com/programs/
Q&A וטופס רישום: http://www.israel-china-accelerator.com/apply/

צור קשר עם:

אופיר גור

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל