חברות אגרוטכנולוגיה- נאנג’ינג קוראת לכן

סין היא ביתם של כחמישית מאוכלוסיית העולם, אך רק 5%-7% משטחי המדינה מהווים אדמה ראויה לגידול מזון כאשר שטחים מעטים אלה הולכים ומצטמצמים בעקבות פיתוח אזורי נדל”ן עירוניים והרס של שטחי אדמה נרחבים ע”י זיהום מפעלים. במקביל, שינויים באורח החיים של הצרכן הסיני הובילו לשינוי בהרגלי צריכת המזון כשסין מתקרבת לארה”ב בצריכת המזון לנפש ובהעדפות הקולינריות. לכך מתווספת מגמה לדרישה של מזון בטוח- הצרכן הסיני המודרני מודאג מבטיחות מזון ובודק בדקדקנות יתר את מקור האוכל ואיכותו ומוכן לשלם יותר עבור מזון בטוח.

מחסור במשאבים, גידול באוכלוסייה ושינוי הרגלי האכילה דחפו חדשנות חקלאית לראש סדר העדיפויות עבור הנהגת המדינה, אשר מבינה כי רק מהפכה טכנולוגית תאפשר לסין להתמודד עם האתגרים הללו. הממשלה הסינית מפנה את מאמציה לדחיפת רפורמה בחקלאות שמבוססת על מניעת אובדן קרקע פורייה, יבוא מזון ושיפור יעילות חקלאית, כאשר טכנולוגיה היא המפתח עבור מטרות אלה. הממשלה משקיעה מיליארדי דולרים בפיתוח מערכות מים, זרעים, רובוטים ומדע מבוסס דאטה כדי לפתח תעשיית חקלאות טכנולוגית.

עם התפתחות הבינה המלאכותית, IOT, טכנולוגיות ענן, טכנולוגיות מובייל ויישום תכנית “חגורה אחת, דרך אחת” (One Belt One Road) השאפתנית של הממשלה הסינית, תחום טכנולוגיות החקלאות מקבל היום עניין רב יותר מאי פעם.

ישראל ידועה כמעצמת טכנולוגיה חקלאית ולחברות ישראליות יש הזדמנות להצטרף למהפכה הטכנולוגית בחקלאות הסינית, לסייע לפתור את משבר בטיחות המזון ולהציג טכנולוגיות מתקדמות לייעול התוצרת החקלאית.

חברות ישראליות מוזמנות להשתתף באירוע בתחום האגריטק, ,International Intelligent Agriculture Expo   אשר יתקיים בתאריכים 6-8בספטמבר 2017 בנאנג’ינג, בירת פרובינציית ג’יאנגסו. בשנים קודמות יותר מ-20 אלף משתתפים הגיעו לתערוכה, כולל מנהיגים ממשרד החקלאות המקומי, מומחי טכנולוגיה חקלאית, מנהלים של פארקי תעשיה חקלאיים, אקדמאים, יזמים, משקיעים רלוונטיים וכמו כן תאגידים עולמיים מובילים בתחום. הפורום מהווה פלטפורמה עבור חברות ישראליות להציג את הטכנולוגיה שלהן ולהיפגש עם שותפים פוטנציאלים וגורמים רלוונטיים מהתעשייה. ממשלת ג’יאנסו תומכת באירוע באופן אקטיבי מדי שנה ולפיכך האירוע מהווה הזדמנות טובה במיוחד לקידום פרויקטים בשיתוף ממשלת אחת הפרובינציות הכי מתקדמות ועשירות בסין. נושא התערוכה השנה הוא “פתיחתו של עידן חדש: חקלאות מבוססת-ידע”, האירוע יתמקד בטכנולוגיה חכמה עבור חקלאות בתחומי ה- IOT, השקיה, ציוד, מזל”טים, e-commerce, רובוטים, פינטק, חיישנים, וכו’. מארגני האירוע מציעים שטח חינמי עבור החברות הישראליות אשר תצגנה בתערוכה.

לפרטים נוספים ולחיבור למארגני התערוכה: Shanghai@israeltrade.gov.il

צור קשר עם:

עינת לב

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל