הצטרפו למשלחת טכנולוגיות רכב בסין בספטמבר

 

ב-2016, סך מכירות הרכבים צמחו ב-13.9%, מה שממצב את סין כבעלת תעשיית הרכב הגדולה בעולם. אף על פי גודלה, בראייה ארוכת טווח פוטנציאל הצמיחה עדיין גדול .

מעבר לפוטנציאל הצמיחה בולטות מספר מגמות שיאפיינו את תעשיית ושוק הרכב הסיני, רובן מושפעות מתכניות ממשלתיות ובפרט תכנית החומש ה-13.

יעדי השלטון לשיפור תשתיות התקשורת והאינטרנט יתרמו להמשך צמיחת תחום הקישוריות והביג דאטה בתעשיית הרכב. על פי תחזיות, עד שנת 2050, רכבים יהיו מחוברים למערכת חכמה בה רכבים מתקשרים אוטונומית עם רכבים אחרים, תשתיות חכמות ומכשירים חכמים נוספים. שיפור תשתיות התקשורת יעזרו ביצירת סביבה בה החיבוריות של רכבים עם רכבים (V2V) ועם תשתיות (V2I)  יעילה יותר.

בטווח הקצר והבינוני כהמשך למגמה הקיימת, יותר ויותר רכבים יצוידו בטכנולוגיות מתקדמות אשר ישפרו את בטיחות הנוסעים. לדוגמא, מערכות הבלימה האוטומטית ושאר מערכות הבטיחות שמפותחות כיום יהפכו לחלק בלתי נפרד מתעשיית הרכב. היצע הרכבים המכילים טכנולוגיות מתקדמות אלו ואחרות יגרמו לצרכנים המקומיים להתמקד יותר ברכבים מתקדמים ולזנוח את הרכבים הסטנדרטיים והפשוטים.

ליצרני הרכבים, יצרני המשנה ושחקנים אחרים המעורבים בתעשיית הרכב תהיינה הזדמנויות רבות לפתח תחומים הנלווים למגמת שילוב טכנולוגיות מתקדמות ברכבים. מעבר לשירותי התמיכה והתיקונים למערכות החדשות שישולבו ברכבים, קישוריות וטכנולוגיה חכמה ברכבים יספקו נתונים (Big Data) אותם ניתן למנף לטובת גיוון אפיקי ההכנסה של החברות וייעול השירותים לצרכנים.

לא ניתן לדבר על עתיד תעשיית הרכב המקומית בלי להזכיר את מגמת הפיתוח של רכבים אוטונומיים. במקומות רבים בעולם יצרני הרכב המסורתיים, חברות טכנולוגיה ושחקנים מתחום שיתוף הנסיעות כגון אובר וליפט, מעורבים בפיתוח רכבים אוטונומיים וטכנולוגיות נלוות. בסין המצב דומה כאשר ענקיות הטכנולוגיה המקומיות כגון באידו, ויצרני הרכב המסורתיים כולם משתתפים במירוץ הפיתוח.

פיתוח תשתיות וסביבה ידידותית לרכבים האוטונומיים הינה חיונית להכנסת הרכבים האוטונומיים לשוק. ללא תשתית אינטרנט מהירה יציבה ואמינה, קישוריות הרכבים עם רכבים אחרים ועם הסביבה לא תהיה אפשרית. המשך השקעה בתשתיות אלו עולה בקנה אחד עם רצון השלטון המרכזי לשדרוג התעשייה המקומית והחדרת טכנולוגיה מתקדמת לענפי מסורתיים כגון ייצור.

בעקבות המגמות וההזדמנויות הרבות, הנספחויות הכלכליות בשנגחאי ובבייג’ינג ביחד עם מכון הייצוא מזמינים חברות עם טכנולוגיות לתחום הרכב לקחת חלק בהזדמנות יוצאת דופן להציג את הטכנולוגיות, המוצרים והחדשנות שלכם בפני יצרניות רכב, יצרניות משנה (Tier 1,2,3) סיניות ורב-לאומיות  היושבות בסין.

במסגרת ה- Roadshow שיתקיים בין ה4-8.9.2017 נקיים מפגשים עסקיים בין המשתתפים מישראל לבין גורמים מקבלית החלטות בתעשיית הרכב המקומית. המפגשים יתקיימו במתכונת של ‘סמינרים עסקיים’ וביקורים במטות של יצרניות הרכב ו/או במרכזי המו”פ/חדשנות שלהן וכן עם יצרניות משנה מובילות.

 

שימו לב כי יש להשלים את הליך ההרשמה עד ל-26.6.

לפרטים והרשמה הנכם מוזמנים לפנות אלינו ב- shanghai@israeltrade.gov.il או אצל שגיב אלעד  sagive@export.co.il

הפוסט מבוסס על ממצאי דו”ח של חברת BMI Research אודות תעשיית הרכב הסינית.

נכתב על ידי עידו רוזנמן, קצין סחר והשקעות בנספחות המסחרית בשנגחאי

 

צור קשר עם:

עינת לב

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל