חברות סטארטאפ מעוניינות בהשקעה? הונג קונג היא המקום בשבילכם!

הונג קונג ידועה בין היתר בשל היותה מרכז פיננסי עולמי, בו מנוהל הון רב של חברות ואנשים פרטיים. כמרכז הפיננסי העיקרי באסיה, הונג קונג היא החיבור האידיאלי בין טכנלוגיות ישראליות למשקיעים אסייתים.

מעצם היותה מושבה בריטית עד לפני 20 שנה, הונג קונג מהווה מפגש בין תרבות המערב לתרבות הסינית המקומית. לכך מצטרפת כלכלה חופשית, רגולציה קלה יחסית, מיקום מרכזי ונגיש ואנגלית הרווחת בפי המקומיים אשר יחד הופכים את הונג קונג לאטרקטיבית עבור חברות רבות, מקומיות ובינלאומיות, כבסיס לפעילותן באסיה ועבור היזם הישראלי כמקור גדול של השקעות פיננסיות ואסטרטגיות.

בנובמבר של שנה שעברה, ארבע רשויות ממשלתיות סיניות יצאו בהצהרה משותפת שמעתה השקעות יוצאות של חברות סיניות יהיו כפופות לסקירה ואישור של הרשויות במטרה לאזן את אי הסימטריות של ההון היוצא מסין מול ההון הנכנס (פרטים על המדיניות החדשה: כאן). הונג קונג הנהנית מאוטונומיה בכל הנוגע לרגולציה, כלכלה, הגירה ועוד תחת המדיניות של “מדינה אחת, שתי שיטות”, אינה כפופה לאותה מדיניות חדשה ולפיכך מהווה היום עוד יותר מתמיד שער להשקעות סיניות יוצאות.

כדי להבין את משמעותה הכלכלית של הונג קונג, להלן כמה נתונים שפורסמו על ידי HKTDC (זרוע ממשלתית האמונה על פיתוח הסחר של הונג קונג):

בשנים האחרונות, כ- 60% מההשקעות הסיניות היוצאות יועדו או עברו דרך הונג קונג.

בשנת 2016 הונג קונג הייתה השוק הגדול ביותר בעולם של הנפקות, עם סך גיוס של 25 מיליארד דולר אמריקאי.

מעל 1000 חברות סיניות נסחרות בבורסה בהונג קונג בהיקף של 15.6 טריליון דולר הונג קונג.

הונג קונג היא הבית של 70 מתוך 100 הבנקים המובילים בעולם.

הונג קונג היא בית ללמעלה מ 3000 מטות וסניפים אזוריים של תאגידים רב לאומיים ולמעלה מ 1000 של חברות סיניות.

בשל כל אלה, לא עובר יום בו לא מתקיימים כנסי השקעות ותערוכות בהונג קונג. אנו בנספחות המסחרית מנסים לזהות את אלה הרלוונטיים ביותר לכם, התעשייה הישראלית ולהביאם לידיעתכם. במקביל פועלת הנספחות בארגון משלחות ומפגשים עסקיים עבור החברות הישראליות הן במטרה למצוא שותפיות עסקיות והן במטרה לגייס השקעות.

בהקשר זה, בחודש הבא, 25-26 ביוני, תתקיים בהונג קונג הוועידה השלישית של Innonation המאורגנת על ידי קבוצת אינפיניטי ובתמיכת הקונסוליה הישראלית, בה ישתתפו למעלה מ 50 חברות ישראליות המעוניינות בשיתופי פעולה שונים עם חברות ומשקיעים מקומיים (הוועידה תמשיך בסין בתאריכים ב 27-28 ביוני).

לסיום, זו הזדמנות מצוינת להזכיר את המדריך ליזם הישראלי המחפש השקעה בהונג קונג וסין שערך קודמי בתפקיד.

חברות ישראליות המעוניינות לגייס השקעות בהונג קונג, מוזמנות ליצור קשר עם הנספחות המסחרית ונשמח לסייע: Hongkong@israeltrade.gov.il

צור קשר עם:

אסתר פרץ בורק

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל