סמינר ראשון מסוגו: תעשיית הדנטל בסין

בשנים האחרונות חווה סין עלייה משמעותית במודעות הציבורית לבריאות וכן לטיב מערכת הבריאות במדינה. בעקבות כך בשנת 2016 הוכרז במסגרת תכנית החומש על פיתוח רפורמת בריאות שתוביל למהפכה בתחום. עם זאת ובמקביל לגידול ההכנסה הממוצעת לנפש במדינה, תעשיית שונות בתחום המדיקל במדינה צומחות בקצב מסחרר. תעשיית הדנטל לא משתרכת מאחור ובשנים האחרונות מתפתחת באופן משמעותי מאוד. היקף תעשייה זו הוערך בשנת 2015 בכ-40 מיליארד יואן. מומחים מעריכים כי עד שנת 2020 יעמוד ערכה על כ-150 מיליארד יואן.

מדי שנה נערכת בבייג’ינג אחת התערוכות הגדולות באסיה בתחום הדנטל, Sino-Dental. תערוכה זו בעלת מוניטין גבוה בכל אסיה שכן היא מהווה פלטפורמה משמעותית לחשיפה אל מול השחקנים המרכזיים בתחום. בתערוכה יוצגו הטכנולוגיות והמוצרים החדשניים והמתקדמים ביותר בתעשייה. מלבד מוצרים מקומיים, מוצגים בה מוצרים, טכנולוגיות ושיטות ייצור בינלאומיים מהמתקדמים בעולם. התערוכה חולשת על כ-36 אלף מ”ר ומציגים בה יותר מ-700 חברות שונות מ-22 מדינות ואזורים שונים בעולם.

שנת 2017 היא השנה הראשונה בה ישתתפו חברות ישראליות בתערוכה זו. מכון הייצוא והנספחות הכלכלית בבייג’ינג יקימו אזור ישראלי בו החברות המשתתפות יוכלו להציג את מוצריהם וליהנות מחשיפה אל פלטפורמה זו. כהכנה לאירוע זה, משרד הכלכלה ומכון הייצוא מובילים יום סמינר העוסק בתעשיית הדנטל הסינית אליו מוזמנות כל החברות המתעניינות בכניסה לשוק זה. הסמינר, אשר יתקיים ביום חמישי, ה-18 במאי 2017, יעסוק בנושאים שונים אשר כל חברה צריכה לקחת בחשבון לפני שהיא מסמנת את  סין כשוק היעד הבא שלה. סמינר זה רלוונטי גם לחברות אשר כבר בהליכי כניסה לשוק ומעוניינות להעמיק את הידע הקיים בארגונם.

הסמינר ייפתח בהרצאתו של מר וויי צ’ונג חואה, מומחה בתחום הדנטל בסין, חבר בארגון ציוד הדנטל בסין (CSA), שותף ומנכ”ל חברת CR המוציאה דוחות בנושאי בריאות מדי חודש. מר וויי יציג סקירה רחבה על תעשיית הדנטל בסין ועל מערכת הבריאות הסינית. במסגרת הרצאתו ידון בארגונים השונים הפועלים בשוק, בשחקני המפתח הקיימים כיום, בשוני והדמיון בין התעשייה בסין ובין המערב, בהזדמנויות עסקיות ובטרנדים עכשוויים. בנוסף, יתאר את רשת ההפצה האפשרית בסין, ייתן טיפים חשובים למכירה בסין, יציג את המפיצים הגדולים שקיימים כיום וכן את אופציית המכירה אונליין. כמו כן, יציג מר ווי את האירועים המרכזיים המתקיימים בסין לתעשיית הדנטל, כיווני מחשבה אפשריים בעת בניית אסטרטגיית השיווק בסין וכן את האתגרים המרכזיים בשוק זה.

מלבד זאת, חשוב להבין גם את התהליך הבירוקרטי המקדים את הכניסה לשוק הסיני והוא רישום הציוד ברשות האחראית על כך, ה-CFDA (China Food and Drug Administration). הגברת שו צ’או, יועצת בכירה בתחום רישום ציוד רפואי בסין ומנהלת סניף אירופה של חברת Osmunda, מגיעה היישר מבייג’ינג על מנת לחלוק עם הנוכחים בכנס את הידע הרחב שלה בתחום. בהרצאתה תציג הגברת שו את המכשולים העיקריים ברגולציה, את סיווג ולוחות הזמנים במקרים שונים בעבדוה מול ה-CFDA , את עלויות הרישום וכן את אפשרויות השימוש בסוכנויות רישום. בנוסף תציג גברת שו את המקרים בהם נדרשים ניסויים קליניים וההשלכות האפשריות. בסיום הכנס ניתן יהיה לפגוש את המרצים ולהתייעץ עמם. לקביעת פגישות עמם יש לפנות אל מכון הייצוא.

השוק הסיני, בכל תחום, הוא שוק עצום ומלא בפוטנציאל אך מאתגר מאוד. לאור זאת, אנו ממליצים בחום לכל חברה אשר שוקלת כניסה עתידית לשוק הסיני להגיע לסמינר זה ולקבל את כל המידע הנדרש. גם חברות אשר נמצאות בתהליך ימצאו בסמינר זה פלטפורמה חשובה להעמקת הידע.

לעיון בתכנית האירוע לחץ כאן.

במידה וברצונכם להשתתף בסמינר, יש לפנות אל רפאל מוג, מנהלת מחלקת דנטל במכון הייצוא, במייל הבא: raphaele@export.gov.il.

בנוסף, הנספחות הכלכלית בבייג’ינג שמחה להציע את שירותיה ולייעץ לכל חברה המעוניינת בהעמקת הידע בתחום. ניתן לפנות באמצעות המייל הבא: Beijing@israeltrade.gov.il.

לקריאת המדריך לרישום ציוד רפואי בסין, לחצו כאן.

 

צור קשר עם:

חיים מרטין

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל