לא רק טכנולוגיה, גם פירות הדר

בתחילת דרכה של המדינה, ולפני שקיבלה את הכינוי  Startup Nation, ישראל הייתה ידועה בהדרים שלה, כאשר המותג Jaffa היה לשם דבר.  מאז התפתחה התעשייה בארץ, וישראל הולידה לא מעט סיפורי הצלחה בעולם, בעיקר טכנולוגיים.

עינת לב, הנספחת הכלכלית בשנגחאי טעמה את תפוזי האורי הראשונים לעונה ביחד עם וואנג ווי, מנכ"ל חברת Fruitday המייבאת תפוזי אורי ומשווקת אותם בחנויות בוטיק ובפלטפורמה אינטרנטית .
עינת לב, הנספחת הכלכלית בשנגחאי טעמה את קלמנטינות האורי הראשונות לעונה ביחד עם וואנג ווי, מנכ”ל חברת Fruitday המייבאת קלמנטינות מסוג אורי ומשווקת אותם בחנויות בוטיק ובפלטפורמה אינטרנטית .

ועדיין פירות ההדר הישראליים ממשיכים לעורר עניין בעולם , ובשנים האחרונות אנחנו רואים עניין גובר ועולה במדינות מזרח אסיה, בפרט סין יפן וקוריאה. יצוא ההדרים למזרח אסיה תופס השנה נתח שוק של כ-13% מכלל ייצוא ההדרים כאשר בעונה הקודמת הוא עמד רק על 8%.

בעקבות התפשטות מחלת ה Citrus Greening  ותנאי גידול לא אופטימליים, צנח יבול ההדרים בשנת 2016 בסין ב-10%. במקביל הטרנד למזון בטוח ואיכותי הגיע גם לסין ובעקבותיו נצפתה עליה בביקוש לפירות טריים איכותיים, במיוחד בקרב הצרכנים  בערים הגדולות. הללו הביאו לצמיחה משמעותית ביבוא של פירות הדר איכותיים  לסין.

יצוא תוצרת טרייה ישראלית לסין הוא מוגבל ביותר בשל תקנות של הרשויות הסינית. ישראל מורשית לייצא לסין מספר זנים של פירות הדר אשר אושרו על ידי הרשות המפקחת The General Administration of Quality Supervision Inspection and Quarantine of the People’s Republic of China (AQSIQ) .

בעדכון האחרון שיצא לפני כשנה שפרסםAQSIQ ישראל מורשית לייצא לסין חמישה סוגים של פירות הדר: תפוזים, פומלות, לימונים, אשכוליות וקלמנטינות.

ולמרות האתגרים, סין היא אחד היעדים האטרקטיביים ליצוא של שני הפירות הישראלים העיקריים בתחום פירות ההדר: קלמנטינות ה”אורי” והאשכולית האדומה, “סנרייז”. קלמנטינות מזן “אורי” מיוצאות כעת מישראל בקצב של 6,000 טון לשבוע והפכו לזן היצוא מספר 1. בשנתיים האחרונות גם יצוא האשכולית האדומה נמצא בעליה מתמדת. מעונת הקטיף של 2013/2014 עד אמצע עונת הקטיף של 2016/2017 יצוא של זן ה”אורי” לסין עלה בכמעט 300%, מ- 192 ל- 487 טון. יצוא לסין של זן האשכולית האדומה “סנרייז” עלה ב- 109% באותה תקופה, מ- 1,812 ל- 2,601 טון.

 

 

Shanghai@israeltrade.gov.il

צור קשר עם:

עינת לב

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל