תערוכת ה-Broadcasting הגדולה בעולם מגיעה לשנגחאי!

Asian woman using a new virtual reality headset

תעשיית ה- Broadcasting העולמית והדרכים בהן כולנו צורכים תוכן משתנות ללא היכר. בעבר ראינו סדרות וסרטים בעיקר דרך חבילת הכבלים והקשבנו למוזיקה דרך הרדיו או בעזרת דיסקים, אבל כיום האפשרויות העומדות בפנינו מגוונות בהרבה. צפייה בטלוויזיה אינה פעולה חד גונית כבעבר. מחקרים מראים כי צפייה בתוכן משתלבת בפעילות במדיה החברתית ולמעשה, עבור רבים הופכת את הצפייה לפעילות חברתית. שינוי זה באופן בו התוכן נצרך, פותח דלתות למפרסמים שיכולים לנתח את פעילות הצופים ברשתות החברתיות ולאסוף תגובות בזמן אמת. נגישות לאינטרנט והתפשטות המובייל בקרב האוכלוסייה הובילה לפיתוח ה- (Internet Protocol Television) IPT ,טכנולוגיה המאפשרת העברת תוכן באינטרנט ישירות למגוון מכשירים ללא צורך בלווין או כבלים. ה-IPTV  הוא רק דוגמא לאחד מהתחומים אשר צפויים לשנות מהותית את תעשיית ה-Broadcasting והמדיה. תחום חם נוסף שכבר כתבנו עליו פה בעבר  הוא ה-(Augmented Reality\ Virtual Reality) VR/AR, וגם הוא מחייב את ספקי התוכן לפתח תוכן ייעודי ואינטראקטיבי לצופים.

המגמות העולמיות תקפות גם לתעשיית ה-Broadcasting  בסין ולכן אין זה מפתיע כי תערוכת ה-Broadcasting הגדולה והמפורסמת בעולם – NAB, המתקיימת מידי שנה בלאס וגאס, מגיעה לראשונה לסין  במתכונת מלאה, ותיערך בין ה7-9 בדצמבר בשנגחאי. על פי דו”ח של חברת PWC, שוק הבידור והמדיה בסין צפוי לצמוח בשיעור ממוצע של 10.4% בין 2015 ל-2019 תודות לפיתוחים טכנולוגיים, צמיחת מעמד הביניים המקומי ותוכניות ממשלתיות המייחסות חשיבות רבה לפיתוח תעשיית המדיה והבידור. נתונים נוספים שפורסמו על ידי חברת המדיה AsiaOTT&DVBCN ממחישים היטב את פוטנציאל הצמיחה הגבוה של שוק ה-Broadcasting  הסיני. כבר כיום סין מהווה את שוק הקולנוע השני בגודלו בעולם אחרי ארה”ב כאשר מומחים צופים כי עד 2018 היא תעקוף את השוק האמריקאי. ב-2015, הכנסות ממכירת כרטיסים הגיעו ל-6.5 מיליארד דולר שזה זינוק של יותר מ-50% בהשוואה ל-2014. SAPPRFT – המשרד הממשלתי האחראי על רדיו, טלוויזיה, וקולנוע בסין פרסם כי בין בשנת 2015, בממוצע יותר מ-20 מסכי קולנוע חדשים נפתחו בסין בכל יום נתון. אך לא רק שוק הקולנוע בסין חווה צמיחה מרשימה. סין הינה המדינה עם מספר המשתמשים הגבוה בעולם בטלוויזיות לווין (Satellite TV), ומצד שני המדינה עם שיעור הצמיחה הגדול ביותר במספר המנויים ל-IPTV. בנוסף לנתונים אלו, אי אפשר שלא להתייחס לשוק המובייל הסיני המכיל כ-800 מיליון משתמשים וכבר כיום נחשב לשוק המובייל וידיאו (Mobile Video) השני בגודלו בעולם.

בהתאם לטרנדים בתעשייה המקומית והעולמית, התערוכה הקרובה בשנגחאי תתמקד ב-9 תחומים מרכזיים עם קשר ישיר או עקיף לתעשיית ה-Broadcasting  המקומית: ניו מדיה, VR\AR, רחפנים, פרסום מתקדם ו-AdTech, מובייל וידיאו, IPTV, טכנולוגיה הקשורה לקולנוע, TV Broadcasting ו- Network Broadcasting.NAB2

בתערוכת האם בלאס וגאס משתתפות מידי שנה חברות ישראליות. מארגני התערוכה מאוד רוצים לראות חברות ישראליות גם בתערוכה הקרובה בשנגחאי.

לפרטים נוספים, הרגישו חופשי לפנות אלינו.

 

הפוסט נכתב על ידי עידו רוזנמן, קצין סחר בנספחות המסחרית בשנחאי.

 

 

צור קשר עם:

עינת לב

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל