בואו לקחת חלק בשוק הציוד הרפואי הגדול בעולם

רבים מאיתנו קוראים בתקופה האחרונה על האטה בסין שמתבטאת בירידות קיצוניות בבורסה. לאחרונה אף פורסמו נתונים המצביעים על ירידה ביצוא הישראלי לשנת 2015. אבל עם כל זאת, דווקא היצוא לסין, ובפרט בתחומי הרפואה ובריאות הציבור מתוצרת ישראל, עלה משמעותית וממשיך לפרוח, במיוחד בכל הנוגע לשיתופי פעולה, עסקאות מכירה והשקעות מסין.

בסוף חודש שעבר התקיים בתל אביב סמינר משותף לישראל – סין בתחום חדשנות במערכת הבריאות. באירוע נכחו סגנית רוה”מ הסינית, Madam Liu Yandong, שר הבריאות, הרב יעקב ליצמן, וסגן שר הבריאות של סין, Mr Liu Qian. במהלך הסמינר ניתנו הרצאות הסוקרות את הרפורמות במערכות הבריאות בישראל ובסין, וכן הרצאות בנושא התמודדות מערכת הבריאות עם מצבי חירום.

blog 2

החודש הגיעה לבייג’ינג משלחת של חברות ישראליות המחזיקות בטכנולוגיות רפואיות המיועדות לטיפול באוכלוסיה מזדקנת. המשלחת היא פרי יוזמתו של מכון היצוא והנספחות הכלכלית בבייג’ינג. 24 חברות ישראליות לקחו חלק במשלחת, וביום הראשון לביקור, התארחו בשלושה תאגידי מדיקל מרכזיים, ביניהם חברת סינופארם (חברת הפצת התרופות וציוד רפואי הגדולה בסין), והתקיימו כ-80 פגישות עם חמשת חברות הבת של סינופארם.

בהמשך, התקיים ביקור במתחם מגורים לאוכלוסיה מזדקנת עם הצוות של תאגידChina Life  (קרן הפנסיה מהגדולות בסין), והשתתפו בקוקטייל חגיגי עם חברת Haoyisheng המכשירה כ-5 מיליון בעלי תפקידים רפואיים בסין בשנה.   

ב-14 לאפריל התקיים אירוע גאלה במלון הקמפינסקי בבייג’ינג, בו לקחו חלק כ-250 אורחים מכ-80 חברות ומוסדות רפואיים סיניים בנוכחותו של השגריר, מר מתן וילנאי, ונציגים בכירים ממשרדי הבריאות של ישראל ושל סין. במהלך האירוע התקיימו שלל הרצאות מרתקות, ביניהם סמנכ”ל משרד הבריאות, נציג ארגון הבריאות העולמי, מנכ”ל קבוצת נטלי ויו”ר קבוצת Meinian (חברת שבבעלותה אלפי קליניקות, אשר רכשה  150 מכשירי CT ו-MRI בשנה האחרונה).

blog 1

במהלך האירוע נפגשו נציגי משרד הבריאות הישראלי עם נציגי משרדי הבריאות המחוזיים והארציים של סין, על מנת לדון בשיתופי פעולה אפשריים בין בתי חולים ומערכות הבריאות בשתי המדינות. נציגי שתי המדינות מקדמות פרויקטים משותפים במסגרתם בתי החולים הישראליים ומערכת הבריאות יוכלו לייצא לסין את היכולות והידע שלהם, תוך ביצוע ההתאמות הנדרשות למערך הבריאות הסיני. מדובר בתהליך ארוך טווח שנועד ליצור בעתיד יותר פרויקטים משותפים בין שתי המדינות.

עם תום האירוע בבייג’ינג נפתחה בשנגחאי תערוכת הציוד הרפואי הגדולה בסין, הנקראת CMEF, בה ניתן היה לפגוש עשרות אלפי תאגידים רפואיים מכל רחבי סין ומשאר העולם, שבאו להציג את תוצרתם בתערוכה השנתית. בתערוכה הוקם ביתן ישראלי שייצג כ-20 חברות ישראליות ונציגי ממשרד הבריאות הישראלי הציגו גם הם את הטכנולוגיות והשירותים שלהם למשתתפי התערוכה. התערוכה נמשכה ארבעה ימים ובמהלכה התקיימו מאות פגישות בין חברות ישראליות ללקוחות ושותפים סיניים.

blog 3

בסוף חודש מאי תבקר בישראל משלחת מטעם התאחדות הפרמצבטיקה של סין. המשלחת תגיע ארצה עם 22 מנכ”לים ובכירים מ-16 חברות וארגונים סינים שונים בתחום הפרמצבטיקה. במסגרת הביקור בארץ עתיד להתקיים ביום ב-2 ליוני אירוע B2B של הנציגים הסינים עם חברות ישראליות. האירוע יערך במשרדי התאחדות התעשיינים (רח’ המרד 29 ת”א). ניתן להירשם בפנייה להתאחדות התעשיינים או לנספחות הכלכלית בבייג’ינג.

מספר הפרויקטים המשותפים ומשלחות של חברות ישראליות וסיניות ימשיך לצמוח בשנים הקרובות, בהובלת השוק הפרטי ובסיוע של נציגי הממשלה משתי המדינות. ישנם תחומים רפואיים רבים בהם קיים פוטנציאל רב לשיתוף פעולה, כגון אוכלוסיה מזדקנת, טלרפואה, מצבי חירום וטראומה, אונקולוגיה, קרדיולוגיה ועוד. אנו בנספחות הכלכלית בבייג’ינג נשמח להמשיך ולסייע לשני הצדדים להעמיק את הקשרים ולקדם את שיתוף הפעולה במטרה לחזק את תעשיית הבריאות ושירותי הבריאות הן של החברה הישראלית והן של זו הסינית.

צור קשר עם:

חיים מרטין

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל