יצרני רכב בסין- מאיום תחרותי לשותף אסטרטגי

במשך שנים רבות, יצרני רכב חששו, שיצרני רכבים סיניים ייצרו סחורה זולה באיכות ירודה ולכן ענקיות הרכב העולמיות ויצרני רכב רבים מאסיה ומאירופה, ייצרו רכבים במדינות מתפתחות מתפתחות כמו מקסיקו, בהן שכר העבודה נמוך. גם בעיני הסינים, הרכבים שיוצרו בסין לא נחשבו טובים מספיק כדי להתחרות עם שוק הרכב העולמי והצמיחה בכלכלה הסינית יצרה שכבה עשירה באוכלוסייה, שיכולה הייתה להרשות לעצמה לרכוש רכבים מיובאים.

נראה כי מצב זה עובר שינוי. GM מתכוונת להתחיל ייצור של Buick Envision SUV בסין ולייבא אותו לשוק האמריקאי החל מקיץ 2016. לטענת מומחי רכב בארה״ב, בשוק האמריקאי, מדינת הייצור של הרכב פחות חשובה מבעבר ובמקום להתחרות ביצרנים הסיניים, קיימת הזדמנות בשיתוף פעולה וייבוא רכבים במחירים נוחים יותר. איכות היצור השתפרה, ובעקבות ההאטה, המפעלים הסיניים מעוניינים לשמור על היקף פעילותם על חשבון המחיר. כך נוצר מצב של רווח לשני הצדדים.

תערוכת אוטומכאניקה התקיימה בתחילת דצמבר בשנגחאי. בתערוכה השתתפו 5,300 מציגים מ-39 מדינות וביקרו בה למעלה מ-100,00 אורחים. התערוכה נחשבת לאירוע השני בגודלו בתחום הרכב בעולם ובה מוצגים מוצרים רבים וביניהם חלקי רכב, עזרים, שירותים וציוד לרכב . זו השנה הראשונה, שמספר חברות ישראליות מתאגדות יחד תחת ביתן אחד ומציגות את מוצריהן (A.L. Filter, Brightway Vision, Fishman Thermo Technologies, King Engine Bearings).

בתערוכה סייענו לחברות בהבאת גורמים מקבלי החלטות לביתן לפגישות עם החברות. כעת החברות עסוקות ב-“follow “up ואנו מקווים, שהתערוכה סייעה לחברות ישראליות להכיר את השחקנים בשוק הסיני וליצור קשרים עסקיים ראשוניים.

נכתב על ידי דיה טייכמן שניצר, קצינת סחר, נספחות מסחרית שנגחאי.

צור קשר עם:

עינת לב

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל