גודל זה עניין יחסי

אומרים שגודל זה עניין יחסי. כנראה שאת הגודל של סין מבינים רק כשמגיעים לכאן, כי כשאנחנו מדברים על גדול בסין, מדובר בענק. הסינים בונים הכל וחושבים על הכל בענק. ככה זה, כשיש כל כך הרבה אנשים.

לאחרונה נכחתי בשיחה, בה השוו את העיר בה אני גרה בשנתיים ומשהו האחרונות, גואנגז’ו, לתל אביב. גרתי בתל אביב 11 שנה ואני מאוד אוהבת אותה, אבל קצת קשה להשוות את תל אביב שלנו לעיר של 15 מיליון תושבים רשמית וכנראה 20 מיליון לא רשמית.

פעמים רבות במהלך שיחותיי עם נציגי חברות שרוצים לעבוד בסין, אני שואלת האם כבר ביקרו כאן וממליצה להם להגיע. כי רק כשמגיעים, מבינים.

לפני כחודשיים מאיה הצטרפה אלינו לצוות הנספחות. היא למדה על סין ומעולם לא ביקרה ואז פשוט עברה לגור כאן. לפני כשבועיים היא ביקרה בקנטון פייר ואנחנו שמחים לשתף אתכם ברשמים מהפעם הראשונה שלה.

התערוכה הגדולה בסין להכל

כסטודנטית בחוג ללימודי מזרח אסיה למדתי על סין מזוויות שונות ומגוונות- על ההיסטוריה המרתקת שלה, החל מתקופת השושלות דרך שלטון מאו ועד ימינו, על התרבות והמנהגים של ארץ רחוקה עם כללי טקס, שנובעים מערכים ומסורות בנות אלפי שנים וכמובן, על היותה של סין “אמריקה החדשה”, ארץ ההזדמנויות הבלתי מוגבלות, מעצמה כלכלית מתפרצת בעלת גודל עצום עם תכניות חומש סדורות, שנמצאת בשיא פריחתה וטרם הגיעה לשיא יכולותיה.

כשהגעתי לגואנגז’ו, העיר השלישית בגודלה בסין, נוכחתי לדעת שהאקדמיה חוטאת לאמת, אך כנראה שלא באשמתה- פשוט לא ניתן להעביר את העוצמה של סין במצגת או הרצאה וגם לא בתמונות!

גורדי שחקים עצומים, כבישים עתירי נתיבים, שווקים הומי אדם ותחבורה ציבורית מלאת תכונה בכל שעות היום, אך דבר לא הכין אותי לקראת ה- Canton Fair. למי מהקוראים שאינו מכיר, ה-Canton Fair הינה תערוכת הסחר הגדולה בסין, המתקיימת פעמיים בשנה.

לשם המחשת גודלה נסביר, ששטחה של התערוכה הוא 1,180,000 מ”ר- (יותר מפי 30 משטחו של אצטדיון רמת גן!) ולתערוכה שלושה שלבים של הקמה ופינוי, כיוון שאינה יכולה להכיל את כמות הדוכנים והמבקרים במושב יחיד. בסיבוב הנוכחי, ה-118 במספר, כללה התערוכה למעלה מ-24 אלף מציגים וקרוב ל-180 אלף מבקרים מחו”ל, שסגרו עסקאות בהיקף של כ-27 מיליארד דולר.

אלפי הדוכנים מסודרים לפי נושא בשלושה בניינים ומאפשרים ליבואנים מכל העולם לבחון את החידושים ולהשוות ולהתמקח על מחירים של מוצרים מכל הסוגים והמינים, החל מצעצועי אמבטיה וכלה במערכות סלון שלמות. ניתן למצוא שם כלי עבודה וחומרי בניה, מוצרי חשמל, ביגוד והנעלה, צעצועים, דקורציה לבית, מוצרים עונתיים- ממש ממש הכל!

טעימה מהתערוכה (מאתר Canton Fair)
טעימה מהתערוכה (מאתר Canton Fair)

למבקרים מומלץ להגיע מצוידים במזוודת טרולי (מפאת כמות הקטלוגים והדוגמאות שתקבלו), נעלי הליכה טובות והרבה אנרגיה. בשנים האחרונות, הוסיפה הנהלת התערוכה אפשרות לבדוק מראש את מפרט התערוכה על מנת להימנע משיטוט מיותר ואף פיתחה אפליקציה, שמאפשרת למבקר לבחור מראש את הדוכנים המעניינים אותו וכך לחסוך זמן רב. כמו כן, ישנה מעין רכבת המאפשרת להתנייד בין הבניינים ומרכזי מזון מהיר ענקיים (ויקרים למדי), כך שמומלץ להצטייד במזון ושתייה מראש.

מהחוויה האישית שלי, אני ממליצה גם לשוטט מעט וליהנות מהגודל והעוצמה של המקום, כך גם ניתן לגלות רעיונות ומוצרים חדשים שיכולים להשתלב עם מגוון המוצרים הקיים שלכם. חלק ניכר מהמוכרים גם יסכימו למכור לכם דוגמאות במחירים מגוחכים ביום הפירוק על מנת להימנע מסחיבתן חזרה למפעל.

ניפגש באפריל בסבב ה-119!

צור קשר עם:

נועה היינמן

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל