חברות ישראליות מוזמנות לחתום על הסכמים עם שותפים סיניים במסגרת פורום פוג’יאנג לחדשנות בשנגחאי

לעתים קרובות אנחנו נתקלים בפערים בתפיסה של הסכמים על ידי ישראלים וסינים. בעוד בעיניים הישראליות הסכם נתפס כמסגרת עניינית להגיע לסיכום קונקרטי, עבור הסינים הסכם יכול להוות פלטפורמה כללית להתנעת מערכת היחסים. הסכם ראשוני כזה יכול להיות בעל משמעות טקסית ללא היבטים מעשיים ממשיים, אך הוא זה שיסלול את הדרך, אם שני הצדדים יבחרו בכך, לחוזה או חוזים קונקרטיים יותר. בהתאם, מייחסים הסינים חשיבות לטקס החתימה, הרשמיות שהוא משדר, הנוכחים בו, וההד לו הוא זוכה.

פורום פוג’יאנג לחדשנות (Pujiang Innovation Forum), נוסד לפני כ- 7 שנים על ידי משרד המדע והטכנולוגיה של סין וממשלת שנגחאי, והוא מהכנסים המובילים העוסקים בחדשנות בסין. השנה הפורום יערך ב-27-28 באוקטובר וישראל נבחרה להיות מדינת הכבוד (Country of Honor) שלו, התייחסות מיוחדת אשר עד כה קיבלו גרמניה, פינלנד ורוסיה. נוכח ההתמקדות, שהוחלט לתת בישראל, ישתתפו בפאנלים השונים של הפורום בכירים ישראליים ביניהם המשנה לרה”מ, השר סילבן שלום והמדען הראשי של משרד הכלכלה, אבי חסון.

במסגרת מושב מיוחד בפורום תנתן אפשרות לחברות ישראליות וסיניות לחתום על הסכמים במעמד המשנה לרה”מ ושר הפנים סילבן שלום ושר המדע והטכנולוגיה הסיני Wan Gang. המושב יערך ב-27 באוקטובר בשעה 14:00. לאירוע עתידה להיות חשיפה תקשורתית ניכרת. חברות המעוניינות לחתום על הסכמים עם שותפים סינים במסגרת המושב מוזמנות לפנות לסיגל innovation-assistant@beijing.mfa.gov.il

רק לפני כשבועיים איחלנו זה לזה גמר חתימה טובה. ברצוני להוסיף לברכה המוכרת ולאחל לכולנו שתהיה זו שנה של חתימה טובה על הסכמים ושיתופי פעולה מוצלחים.

china flag

צור קשר עם:

עינת לב

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל