1.3 מיליארד חוגגים 66: תשכחו מהמנגל, היכונו לצפיפות

בזמן שבישראל כבר רואים באופק את מה שרבים מכנים “אחרי החגים”, בשנגחאי ובסין גופא כולה, אנו עומדים בפתחה של חופשה הנקראת “שבוע הזהב”. בסין נהוג לצאת לשתי חופשות מרוכזות בנות שבוע, המכונות “שבוע הזהב”, בראש השנה הסיני – סביב ינואר\פברואר (על פי לוח השנה הלוניסולארי) ובחג הלאומי בראשיתו של חודש אוקטובר. בשבוע הקרוב הרחובות, האתרים התיירותיים, הכבישים, והתחבורה הציבורית עתידים להיות עמוסים במיוחד, מאחר ובימי חופשת החג נהוג לטייל בסין ומחוצה לה.

הרפובליקה העממית של סין, המכונה בפי כל “סין”, נוסדה ב-21 בספטמבר 1949 והקימה את ממשלתה 10 ימים מאוחר יותר במה שנקבע להיות החג הלאומי. זה כמעט בלתי נתפס שהמדינה הענקית והמאורגנת הזו הוקמה למעלה משנה לאחר מדינת ישראל, והשנה, צעירה שכמותה, חוגגת רק 66 שנים.

בשנה שבה מציינים 66 שנה ליום בו הקימה המפלגה הקומוניסטית את הממשלה המרכזית של הרפובליקה העממית של סין, מתמודדת המפלגה עם אתגרים לא פשוטים וכפי שקורה בכל פעם שהענקית ממזרח משתעלת, מיד קמים להם המספידים, שמתריעים על נפילתה הקרובה. אך בזמן שבנצרות ובתרבות המערב למספר 666 יש קונוטציה שלילית ביותר, עבור הסינים הספרה 6, שנהגת במנדרינית בצורה דומה למילה זרימה, היא דווקא ספרת מזל המסמלת זרימה והצלחה בעסקים.

הקשר שלי עם סין החל לפני כמעט 10 שנים כשהתחלתי ללמוד את השפה, ההיסטוריה, והתרבות הסינית, כאשר השנה, כשמוניתי לשמש כנספחת המסחרית בשנגחאי, הרומן מתהדק. הגעתי לשנגחאי בתקופה מעניינת במיוחד לאור השינויים המבניים המתחוללים בכלכלה הסינית, ולאחר מספר חודשים סוערים של טלטלות בבורסה המקומית, והניסיון של הממשלה להביא לגידול ביצוא תוך פיחות המטבע המקומי. ללא ספק יהיה מעניין לראות אילו תהליכים והזדמנויות חדשות יוולדו כאן בהמשך.

בינתיים, אני מציעה לחברות ישראליות שמחפשות שיתופי פעולה מסחריים, טכנולוגיים או השקעות לבחון את האפשרות הסינית ברצינות. כמובן שאנחנו בנספחות המסחרית בשנגחאי, יחד עם מקבילינו בבייג’ינג, גואנגז’ו, והונג קונג, עומדים לרשותכם ונשמח לתרום מניסיוננו, ומקשרינו הענפים, לסייע ולחסוך לכם זמן וכסף.

חג לאומי שמח לסין ולסינים!

צור קשר עם:

עינת לב

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל