הבורסה בשנגחאי בטלטלה אך המשקיעים הסינים עדיין באים לישראל

כולנו שומעים על הטלטלה בבורסה בשנגחאי ותמהים מה יהיו ההשלכות של טלטלה זו עלינו בישראל? האם זו תגרום לאיזושהי מפולת, או שמא הסינים יפסיקו לחפש טכנולוגיות בישראל בשל כך?

לא אתיימר לענות על שאלות אלו, שכן מדובר בנסיון לנבא את העתיד וידועה האמרה, כי בימינו “הנבואה ניתנה לשוטים”.

הדרך היחידה, שבה אנו יכולים לנסות להבין כיצד תשפיע טלטלה זו על העסקים בישראל, היא על ידי המשך הפעילות שלנו בהבאת משלחות של אנשי עסקים סיניים לארץ ועל ידי המשך סיוע לחברות ישראליות כאן בסין, הן בנושאי קידום יצוא והן בנושאי הבנת הרגולציה.

בשבוע הבא תגיע לארץ משלחת של כ-25 משקיעים מובילים, שהתאספו מרחבי סין, על מנת לבוא ולבחון חברות ישראליות בעלות טכנולוגיות מתקדמות בתחום הרפואי.

משלחת מאורגנת על ידי חברת INTOER הסינית, שפועלת יחד עם הנספחות הכלכלית ביייג’ינג ועם מכון היצוא כבר מספר שנים. בשנה האחרונה הגיעה משלחת דומה לתערוכת MedinIsrael, שהתקיימה בגני התערוכה בת”א בחודש מרץ האחרון.

MedInIsrael
MedInIsrael (צילום: שיר סלוצקי ויאיר אלבין)

בנוסף, בתחילת חודש מאי קידמו הנספחויות את הביתן הישראלי בתערוכת הציוד הרפואי הגדולה ביותר בסין CMEF, שבה השתתפו כ-15 חברות ישראליות. לאחריה מספר משקיעים הגיעו באופן פרטי לישראל וקיבלו את סיוע הנספחות ומכון היצוא בתיאום פגישות המשך עם מספר חברות ישראליות שהופיעו בביתן.

CMEF 2015 - CEIBS Event
המשלחת הישראלית לתערוכת CMEF

כאמור, בעקבות ההצלחה הכבירה והעניין הרב של משקיעים נוספים, מגיעה ב-20 ליולי משלחת נוספת (של משקיעים מסין לישראל. משקיעים אלו מבקשים להתמקד בטכנולוגיות רפואיות, שאליהם הם נחשפו בפעילויות שהוזכרו לעיל, ו/או טכנולוגיות, שהם שמעו עליהן ממקורות אחרים.

המשלחת כוללת בכירים מחברות ענק כגון:

  • Yihaodian, אחת מפלטפורמות האינטרנט הגדולות בסין, המתעניינת בתחום הרפואה הדיגיטלית.
  • Hillhouse Capital Group, קבוצת השקעות המנהלת למעלה מ-18 מיליארד דולר.
  • Phoenix New Media, חברת מדיה סינית הזוכה ל-35 מיליון משתמשים ביום ומגיעה למיליארדי משתמשים בחודש.

הנספחות הכלכלית, יחד עם מכון היצוא, סייעו לתאם למשקיעים פגישות עם כ-30 חברות ישראליות בעלות טכנולוגיות רפואיות מתקדמות. חברות אלו מחפשות השקעות מהשוק הסיני. השקעות מסוג זה מתחלקות לשני סוגים:

  1. השקעה פיננסית- חברה שמחפשת בעיקר מימון להמשך הפעילות שלה.
  2. השקעה אסטרטגית- השקעה של חברה רלוונטית לתחום הספציפי של החברה המושקעת. הרעיון הוא, שמשקיע שכזה יוכל לסייע אף הוא לחברה הישראלית בחדירה לשוק הסיני.

china flag

כיום, משלחות כאלה הינן דבר שבשגרה, כך שבנוגע לשאלה, שעלתה בתחילת דברינו: אנו מאמינים, ששטף המשקיעים מסין ימשיך להגיע לישראל לחפש טכנולוגיות, ואולי אף יילך ויגבר כפי שאנו רואים היום.

צור קשר עם:

חיים מרטין

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל