תערוכת ציוד רפואי – CMEF

במהלך השנים האחרונות, היקף המכירות בשוק הציוד הרפואי בסין צמח באופן דרמטי (שיעור שנתי ממוצע של למעלה מ-20%), כך שנכון להיום הינו השוק השלישי בגודלו בעולם. אף על פי כן, רק ב-11% מבתי החולים בסין יש מכונת MRI. לכן נראה, כי השוק עדיין לא מפותח ולחברות מערביות יש הרבה מה לתרום.

תחזית הצמיחה של הציוד הרפואי בסין צופה גידול ממוצע של 15-20% לשנה בעשור הקרוב. שיפור ברמת החיים, הוביל לכך, ששיעור האנשים באוכלוסייה שעוברים את גיל 65 נמצא במגמת עלייה מתמדת. אם בשנת 2000, 7% מהאוכלוסייה עברו את גיל 65, בשנת 2014, בערך 15% מהאוכלוסייה הגיעו לגיל האמור. לפיכך, ניתן ללמוד, כי הצורך במכשירים וציוד רפואי רק ילך ויגבר (ראו: PTL).

בחודש מאי 2015, נערכה בשנגחאי תערוכת China Medical Equipment Fair, אשר מתקיימת בפעם ה-73 ונחשבת לתערוכת הציוד הרפואי הגדולה באסיה. בתערוכה ביקרו למעלה מ-210,000 מבקרים מ-150 מדינות שונות. התערוכה נפרסה על שטח המונה 290,000 מ”ר והציגו בה למעלה מ-6,800 מציגים.

הקמנו, הנספחויות המסחריות של מינהל סחר חוץ ברחבי סין, בשיתוף פעולה עם מכון הייצוא, ביתן לאומי, אשר אירח 16 חברות ישראליות, שזכו לחשיפה על ידי הצגת מוצריהן ותאמנו עבורן למעלה מ-300 פגישות B2B עם גורמים רלוונטיים בתעשייה.

מהצד הישראלי השתתפו החברות הבאות: ArTack Medical, BioLight (SyroLight) Medical Devices, Cnoga, EasyNotes Medical, HiSense, IceCure Medical, IVT Medical, Lumenis, Medisim, MediTouch, Persys Medical, Shekel Scales, Simbionix, SonicBone Medical, STI Laser, TavTech

מהצד הסיני השתתפו בין היתר החברות הבאות:
Hangzhou Tigermed, CP pharmaceutical, YuShang Group, Tofflon, Yunan Baiyao Wuxi pharmaceutical group, Sailing capital, Bosch (China) Investment Ltd.

בערב השני לתערוכה ערכנו בשיתוף פעולה עם ארגון בוגרי CEIBS) China Europe International Business School) בתחום מדעי החיים, אירוע נטוורקינג. CEIBS נחשב לאחד מבתי הספר למנהל עסקים הטובים בסין, כאשר בוגריו לוקחים חלק פעיל בתחום הציוד הרפואי, בין אם כמנהלים ובין אם כמשקיעים. האירוע נועד לייצר הזדמנות עסקית ואישית לחברות הישראליות להכיר גורמים רלוונטיים בשוק הסיני.

צור קשר עם:

אלעד גפני

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל