הסרט הישראלי הקצר Contacts נבחר לייצג את ישראל בתחרות הסרטונים הקצרים בהונג קונג

הסרט הישראלי הקצר “שיחות יוצאות” (Contacts) נבחר לייצג את ישראל בתחרות סרטוני הסרטים הקצרים הבינלאומית בהונג קונג HKIMFA

הסרט, שנבחר לייצג את ישראל בתחרות, יתמודד מול זוכי תחרויות סרטונים קצרים מ- 8 מדינות שונות. הסרט נבחר מתוך עשרה מועמדים מישראל ע”י מארגני התחרות הבינלאומית ופאנל שופטים בינלאומי וההכרזה על הזוכה נערכה באירוע הגמר של תחרות “יוצרים ברשת“, בחסות משרד הכלכלה בשבוע שעבר, בו זכה סרט קצר אחר- “עסק משפחתי”- בו מככב מיכאל הנגבי. 

כבשנה שעברה, גם השנה יתמודדו סרטים מישראל במסגרת התחרות הבינלאומית לסרטי מובייל, שתיערך בהונג קונג בחודש הבא (מרץ), שהינה תחרות בינלאומית בהשתתפות 9 מדינות, המעודדת יצירת וידאו ברשת כחלק מהמגמה העולמית והדרישה הגוברת לתוכן. בין המדינות המשתתפות: סין, קוריאה, סינגפור, קנדה, צרפת, יוון, ברזיל ואוסטרליה. הסרט שנבחר (מבין 10 סרטים שעלו לגמר) על-ידי מארגני התחרות בהונג קונג ופאנל בינלאומי הוא שיחות יוצאות (Contacts), המהווה פיילוט לסדרת רשת עלילתית העוסקת בתקשורת דיגיטלית ובמה שהיא מעוללת לכולנו, כמשתמשים מכורים. את הסרטון יצר יוגב יפת.

החלק הראשון של התחרות כלל הגשת מועמדות פנימית בכל אחת מהמדינות ובחירה של סרט אחד מכל מדינה על ידי פאנל של שופטים מכל אחת מהמדינות המשתתפות. הגמר של התחרות, בו יתמודדו הסרטים שעלו לשלב האחרון, יתקיים בהונג קונג ב-26 במרץ 2015 ובו יוכרזו שלושת הזוכים הגדולים של התחרות.

יונתן לוי, מנהל תחום השקעות ביחידה להשקעות זרות, משרד הכלכלה, שמייצג את ישראל בתחרות כשופט ומנהל את הפעילות בישראל זו השנה השנייה, סיפר על ההזדמנות הייחודית למנף את המיזם ולחשוף את היצירה הישראלית, בפני קהל בינלאומי והחשיבות של פעילות זו עבור היוצרים הישראלים בראיון שערך לאחר ההכרזה על הזוכה.

ההכרזה על הסרט הקצר הזוכה התקיימה במסגרת אירוע הגמר של תחרות “‘יוצרים ברשת 2.0”, פרויקט של איגוד המפיקים לקולנוע וטלוויזיה בישראל בשיתוף עם YouTube ובחסות משרד הכלכלה, שהתקיים במתחם רדינג 3 בתל אביב. המיזם מובל על-ידי איגוד המפיקים בשיתוף גוגל/יו טיוב ובחסות משרד הכלכלה זו השנה השנייה.

ניתן ליצור קשר עם היוצר יוגב יפת ב: mr.pagoda@gmail.com

צור קשר עם:

אלעד גוז

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל