54 שעות להקמת הסטארט-אפ הבא

במהלך הסופ”ש הבא (21-23.11), מגיע לעיר גואנגג’ואו, שבדרום סין, “סופ”ש הסטארט-אפ” הבינלאומי, במסגרתו תתקיים תחרות Global Startup Battle.

האירוע, שמקורו בסיאטל שבארצות הברית, נערך ב-120 מדינות ברחבי העולם, ולמעלה מ-200 ערים מארחות את האירוע כל שנה. בשנת 2014 נערכו כבר כ- 1800 אירועים. אירוע הסטארט-אפ נתמך ומאורגן על ידי קהילת היזמים הפרטיים וארגונים ללא מטרות רווח, כאשר מטרתם הינה להעניק את היסודות וללמד את היזם המתחיל להקים עסק.

משך האירוע כ- 54 שעות ובמסגרתו נערכות סדנאות ארוכות, בהן היזמים דנים, מציפים רעיונות ומבצעים סיעור מוחות על מנת להוליד את הסטארט-אפ הבא. הסדנאות מאפשרות ליזמים להציג את הרעיונות שלהם ולקבל משוב מצד יזמים אחרים, מה שיכול לייעל את קידום הסטארט-אפ האישי. ביום הראשון לאירוע היזמים מגששים ומאתרים את הפרטנר המתאים, וביומיים הנותרים הם הופכים לצוות ועובדים על אבטיפוס שאותו יציגו לשופטים ביום האחרון. השופטים מורכבים ממומחים ויזמים’ שיספקו ביקורות נוקבות ומפרגנות על מנת לסייע לסטארט-אפ המתחיל. לבסוף תיבחר חברה אחת כסטארט-אפ המוצלח ביותר וזו תזכה במימון לפיתוח האבטיפוס, כמו כן תזכה לבקר במשרדיה של חברת גוגל בארה”ב.

53% מהיזמים הפרטיים הלוקחים חלק בתחרות המרתונית הינם בעלי רקע וניסיון בתחום התוכנה והחדשנות. אלו מחפשים אחר החצי השני שלהם ויחד יקימו את הסטארט-אפ הבא.

אפליקציית הקריקטורה הסינית, LIANMENG או בעברית “פנים חמודות”, שמאפשרת עיצוב ומשחק בתמונות, נוצרה בזכות שיתופי פעול,ה שנרקמו באירועי “סופ”ש הסטארט-אפ” הקודמים. למרות שזו לא זכתה במקום הראשון בתחרות, היא הפכה לסיפור הצלחה בכך שהצליחה לחדור לתוך לשוק הסיני ולגייס כמה עשרות מיליוני יואנים (המטבע המקומי בסין) ולחשיפה אדירה.

סרטון קצר המתאר את התחרות

צור קשר עם:

נועה היינמן

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל