מכירה אינטרנטית בסין- יוזמה ממשלתית חדשה

שוק המכירות האינטרנטיות בסין (כולל מובייל) מוערך בכ- 2.5 מיליארד דולר אמריקאי מתוך 630 מיליון משתמשים, נכון לנתוני חודש יוני 2014 (לפי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בסין). צפי הצמיחה בשוק זה עומד על 10 מיליארד דולר מכירות און-ליין עד לשנת 2020. מכירה אינטרנטית בסין היא מכירה פשוטה יחסית (אם כי לא תמיד חוקית) וניתן להימנע באמצעותה מהוצאות רבות ומתהליכי רגולציה מכבידים. אך לאור העובדה, כי שוק זה מכסה 10% מהיקף הפעילות הסיטונאית בסין כיום אם כי צפוי לגדול משמעותית בעתיד, מודאגים בממשלת סין, כי כך גם תגבר הפעילות המסחרית הלא מפוקחת וכי הצרכנים ירכשו מוצרים מסוכנים.

בצעד חדשני וחסר תקדים, אשר נועד להילחם בתופעה ולנסות לאגד אותה רגולטורית, פרסמה ממשלת סין בחודש יוני 2014, פלטפורמה חדשה למכירה אינטרנטית בסין. בהתאם לפלטפורמה (כרגע מוגדרת כפיילוט למשך שנה), ניתן יהיה לשווק מוצרים מתחומי תעשיה שונים בסין ובתנאי שיימכרו במסגרת אינטרנטית באחת מן הערים המשתתפות בפיילוט: שנחאי, גואנגג’ואו, צ’ונגצ’ינג, נינגבו, האנגדז’ו וצ’אנגדז’ו. החידוש הגדול הוא שמעתה ואילך, יצואן ישראלי (אינדיבידואל או חברה רשומה) יכול לייצא ישירות אל הלקוח, ללא צורך בשימורי מלאי קדמי בסין, ללא חובת שחרור על ידי סוכן יבוא מקומי והכל בצורה מקוונת וללא טפסים מיותרים נוספים.

סיגמנט תעשיה פופולארי בקרב צרכני האינטרנט בסין, אשר נהנה לא מעט מן החידוש הזה, הוא שוק מוצרי קוסמטיקה מיובאים. בהתאם להוראה, ניתן לייבא לסין מוצרי קוסמטיקה (לשימוש רגיל ולא לשימוש מיוחד) ביבוא ישיר ללא צורך באישור מקדים של ה CFDA. כך, ניתן למכור באמצעות פלטופרומות אינטרנטיות מוכרות כגון TMALL ו JUMEI, ולהבטיח אספקה ללקוח בסין של עד 7 ימי עבודה. שוק הקוסמטיקה בסין הוא שוק בצמיחה, אשר בעשור האחרון רשם שיעורי צמיחה שנתיים ממוצעים של 14 עד 16 אחוזים. לפי נתוני הלשכה הלאומית לסטטיסטיקה בסין, מכירות מוצרי קוסמטיקה גדלו ב-20.5% בהשוואה לתקופה זו אשתקד והגיעו ל-19.1 מיליארד דולר.
יצואנים ישראליים המעוניינים ללמוד עוד על ההוראה מוזמנים לפנות אלינו או לעיין בהוראות המצורפות ללינק הבא.

צור קשר עם:

אלירן אלימלך

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל