מסלול מהיר לרישום פטנטים בסין

אסא קלינג- רשם הפטנטים במשרד המשפטים, במהלך הדיונים על הסכם ה PPH עם מקבילו הסיני (לשעבר) מר טיאן לי פו (יוני 2013.
אסא קלינג- ראש רשות הפטנטים במשרד המשפטים, במהלך הדיונים על הסכם ה PPH עם מקבילו הסיני (לשעבר) מר טיאן לי פו (יוני 2013).

רשות הפטנטים הישראלית (ILPO) והמשרד הממשלתי לקניין רוחני של הרפובליקה העממית של סין (SIPO) חתמו על מזכר הבנות בנוגע לשיתוף פעולה במסגרת הסדר ה – Patent Prosecution Highway) PPH), ו-PCT-PPH, אשר יחל בתאריך 1 באוגוסט 2014, ויימשך שנתיים.

תכניות ה-PPH ו-PCT-PPH נועדו להרחיב את מגוון האפשרויות לאישור תהליכי בחינת פטנטים מואצת ולאפשר למבקשים לקבל אישור פטנט בצורה מהירה ויעילה יותר, בהתבסס על תוצאות חיפוש ובחינה שנערכו בשלב הלאומי ותוצרי עבודת רשות החיפוש והבחינה הבינלאומית.

תכנית ה-PPH קובעת, כי מגיש בקשה לאישור פטנט המקבל מרשויות הפטנטים בישראל או בסין דו”ח בחינת פטנט בינלאומי חיובי, לפיו כוללת הבקשה תביעות הניתנות לאישור/קיבול, רשאי לבקש מהמשרד הישראלי או הסיני בהתאמה את האצת הליכי הבחינה עבור בקשות מקבילות לגבי אותה אמצאה.

תכנית ה- PCT-PPH קובעת, כי מגיש בקשה לאישור פטנט המקבל מרשויות הפטנטים בישראל או בסין דו”ח בחינה חיובי (עוד טרם הגשת בקשת הפטנט) בשמשם כרשות חיפוש ובחינה בינלאומית תחת אמנת ה-PCT, רשאי לבקש האצת הליכי בחינה עבור בקשה לאומית המקבילה לבקשת ה-PCT על אותה אמצאה.

למידע נוסף על תכניות ה- PPH במשרד הפטנטים הישראלי ראו:
PPH-Patent Prosecution Highway
למידע נוסף על תכניות ה – PPH במשרד הממשלתי לקניין רוחני של הרפובליקה העממית של סין, ראו:
SIPO’s PPH Website

לדברי אסא קלינג, ראש רשות הפטנטים שיתוף הפעולה בין המשרדים צפוי לתרום רבות לחיזוק הקשרים הכלכליים והטכנולוגיים בין המדינות. ההסדר מספק למבקשי הפטנטים הישראלים אפשרות ייחודית לקדם ולעגן את זכויותיהם בשוק הסיני, על סמך בחינת פטנט מוצלחת בישראל. ההסדר יקל משמעותית על ציבור הישראלים התרים אחר עיגון זכויותיהם בשוק תחרותי זה. החתימה על ההסדר משקפת גם את העניין הגובר של חברות סיניות מובילות טכנולוגית בשוק הישראלי, ומספקת להם מענה יעיל יותר דרך קיצור תהליך קבלת הפטנט בישראל.

צור קשר עם:

אלירן אלימלך

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל