ז’וחאי עולה מדרגה

בשבוע הבא תבקר משלחת נציגי ממשל מהעיר ז’וחאי (ZHUHAI-珠海) בישראל, בראשותו של ראש העיר דר’ חה נינגקה (Dr. HE Ningka). העיר ז’וחאי נמצאת במיקום אסטרטגי על נהר הפנינה, שבדרום סין ומשמשת כחלון הסיני לעיר מקאו (Macau) הסמוכה. העיר נמצאת כ -140 ק”מ דרומית לבירת המחוז גואנגג’ואו, ואוכלוסייתה מונה כמיליון וחצי תושבים. התמ”ג בעיר שומר על צמיחה קבועה בשנים האחרונות של 7% בשנה ונאמד ב- 24.45 מיליארד דולר אמריקאי, כאשר התמ”ג לנפש שומר גם כן על יציבות של 15,477.55 אלף דולר אמריקאי, נכון לשנת 2012.

ז’וחאי הינה אחד מאזורי הסחר המיוחדים שהוקמו בשנת 1980 במחוז גואנגדונג, אשר מזמינים השקעות וחברות זרות לתקוע יתד בעיר. השקעות זרות מקבלות הקלות במס, תנאי אשראי נוחים, כמו גם אישורים והיתרים בצורה מהירה וקלה. מיקומה הגיאוגרפי המעולה, יחד עם התמיכה הממשלתית הרבה בתשתיות ובנמל מושכות את ההון הזר לעיר. ההשקעות הזרות נאמדות במעל ל-10 מיליארד דולר אמריקאי, וכן 19 מבין 500 החברות הגדולות בעולם משקיעות בפרויקטים בעיר. הונג קונג היא המשקיעה הזרה הגדולה ביותר בעיר ומהווה כ 22% מסך ההשקעות.

בשנת 2012 ז’וחאי רשמה 253 פרויקטים חדשים של השקעות זרות בעלות של כ- 2.19 מיליארד דולר אמריקאי. החברות הגדולות שכבר הקימו מושבם בעיר הן פלקסטרוניקס (FLEXTRONICS), קנון (CANON), וענקית המזגנים והציוד הביתי בסין חברת גריי (GREE). השקעות הממשלה הסינית אף גדולות יותר מההשקעות הזרות, ובשנת 2014 הממשלה העבירה כ-65 מיליארד דולר אמריקאי לפרויקטים שונים בעיר, זאת על פי המגזין ניוז ג’ידי (NEWSGD). הפרויקטים השונים נוגעים ברובם לבנייה, כמו מגדלי משרדים, בתי מלון, אזורי מסחר על מנת למשוך את החברות להשתקע בעיר.

אחד הפרויקטים הוא גשר המחבר את הונג קונג- מאקאו- ז’וחאי, בנייתו החלה כבר לפני 3 שנים והשנה מתכוונים להשקיע כ- 1.5 מיליארד דולר אמריקאי נוספים על מנת לסיימו בהקדם.

ראש עיריית ז’וחאי ינחת בישראל, יחד עם 6 אנשי ממשל בכירים נוספים, במסגרת הביקור יפגשו אנשי ממשל וחברות פרטיות על מנת לדון בשיתופי הפעולה בתחום הציוד הרפואי. מטרת הביקור הינה למצוא חברות ישראליות שירצו בשיתוף פעולה סינו-ישראלי, אשר יגיעו להשתקע ולהקים נציגות בז’וחאי.

 

מידע נוסף אודות הפרויקטים השונים ניתן למצוא בכתבה הבאה: Significant construction projects bolstered.

צור קשר עם:

נועה היינמן

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל